загрузка...
 
Агоністи серотонінових рецепторів
Повернутись до змісту

Агоністи серотонінових рецепторів

До агоністів серотонінових рецепторів відноситься буспірон. Препарат блокує 5-НТ1А серотонінові рецептори, що супроводжується зменшенням синтезу і вивільнення серотоніну. Буспірон проявляє виражений анксіолітичний ефект, який розвивається протягом
1-2 тижнів. Препарат не проявляє седативної, міорелаксуючої і протисудомної дії. Призначають буспірон всередину. Препарат добре всмоктується із кишечника, біотрансформується в печінці, метаболіти виводяться нирками. Буспірон добре переноситься пацієнтами. Іноді можливі такі побічні ефекти, як головний біль, диспепсія, роздратованість.

 

Транквілізатори різної хімічної будови

До даної групи препаратів відносять амізил. Препарат блокує центральні М-холінорецептори на рівні ретикулярної формації головного мозку. Амізил проявляє також седативний, протисудомний, протикашльовий, анестезувальний і антигістамінний ефекти. Внаслідок блокування периферичних М-холінорецепторів можливі сухість у роті, мідріаз. Також амізил зменшує спазм гладеньких м`язів.

Препарат добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту, виводиться із сечею. Тривалість дії – кілька годин.

 

Денні транквілізатори можуть проявляти, крім анксіолітичного, також заспокійливий, міорелаксуючий, протисудомний ефекти. Однак міорелаксуючий і седативний ефекти значно менше виражені. А у деяких препаратів заспокійлива дія поєднується з активуючим ефектом. У зв`язку з цим денні транквілізатори менше пригнічують працездатність протягом дня, за що й отримали назву «денні». Даним препаратам надають перевагу при призначенні дітям, пацієнтам похилого віку та ослабленим хворим. 

 загрузка...