загрузка...
 
Літера "У "; «Убивця» товарних категорій ; Угода торговельна ; Угода торговельна пряма ; Угода торговельно-посередницька ; Угода умовна ; Універмаг (універсальний торговельний заклад) ; Універсам ; Універсам широкого профілю ; Унікальне пропонування продажу ; Упаковка ; Упаковки за зниженою ціною ; Усвідомлення потреби ; Успіх комерційний ; Словник ключових термінів з дисципліни «Маркетинг» - Гребньов М.Г
Повернутись до змісту

Літера "У "

«Убивця» товарних категорій

 — новий напрям якнайагресивнішої ринкової торгівлі за зниженими цінами, коли дуже дешево продають товари відомих марок чітко визначеної категорії.

Угода торговельна

 — до У. т. належать усі угоди, пов’язані з обміном товарами в матеріально-речовинній формі і з наданням послуг як основних, так і таких, що забезпечують міжнародний товарообіг.

Угода торговельна пряма

 — операція між безпосередніми виробниками і споживачами товарів, робіт, послуг. Переваги таких угод: 1) можливість покупця одержати саме той товар, що йому потрібний; 2) зв’язки між продавцем і покупцем установлюються на стадії науково-дослідних чи проектних робіт, що дозволяє вчасно вносити корективи в здійснювану угоду; 3) покупець установлює безпосередні зв’язки з учасниками чи постачальниками основного продавця, особливо за складних замовлень.

Угода торговельно-посередницька

 — операція, пов’язана з купівлею-продажем товарів, робіт і послуг, виконувана з доручення покупця чи продавця незалежним від нього торговим посередником на підставі угоди, що укладається між ними.

Угода умовна

 — угода, за якої один з учасників має право відмовитися від виконання своїх зобов’язань, сплативши другому певну премію. Ціль — обмежити втрати від коливань курсів під час термінових біржових операцій. Залежно від того, хто з учасників і як має право на зміну умов угоди, розрізняють: угоди з поперед­ньою премією, угоди зі зворотною премією, опціон, стелаж.

Універмаг (універсальний торговельний заклад)

 — підприємство роздрібної торгівлі, яке відрізняється від інших великою різноманітністю груп товарів, що пропонуються (одяг, товари для будинку і господарські товари). Кожною товарною групою опікується спеціалізований відділ універмагу, очолюваний фахівцями з постачання або торгівлі товарами даної групи.

Універсам

 — торговельний заклад самообслуговування, який спеціалізується на широкому асортименті товарів. Пропонує більш широкий асортимент, ніж у спеціалізованих крамницях, але менший ніж в універмагах.

Універсам широкого профілю

 — крамниця, яка розмірами приблизно вдвічі перевершує звичайний універсам і пропонує широкий асортимент продовольчих і непродовольчих товарів повсякденного попиту, а також набір додаткових послуг, наприклад, хімчистку, поштові послуги, проявлення фотоплівки, інкасування чеків, автозаправку і приміщення для миття автомобілів.

Унікальне пропонування продажу

 — єдина у своєму роді перевага товару або послуги, яку компанія посилено і постійно рекламує і підтримує на своєму цільовому ринку. Перевага зазвичай відображає деяку функціональну перевагу товару чи послуги над товарами або послугами конкурентів: більш висока якість, ліпше обслуговування, нижча ціна, більш довершена технологія виготовлення або обслуговування.

Упаковка

 — процес розроблення і виробництва жорсткої або м’якої оболонки для товару.

Упаковки за зниженою ціною

 — знижені ціни вказуються виробником безпосередньо на упаковці або ярлику.

Усвідомлення потреби

 — перша стадія процесу прийняття рішення про купівлю, коли покупець уперше усвідомлює потребу або знадобу.

Успіх комерційний

 — досягнення запланованого чи очікуваного результату господарської діяльності завдяки цілеспрямованим діям, що забезпечують одержання (збільшення) доходів підприємства або поліпшення (стабілізацію) його фінансового стану. У. к. пов’язаний не тільки зі збільшенням доходів, але і з низкою непрямих заходів, наприклад, зниженням витрат.
загрузка...