загрузка...
 
Дослідження дією складається з таких етапів:
Повернутись до змісту

Дослідження дією складається з таких етапів:

1. Діагноз стану організації (здійснюється за результатами інтерв'ю,  опитування, спостереження, вивчення документів).

2. Передача отриманих даних членам організації.

3. Прийняття рішень з визначенням конкретних планів дій.

4. Реалізація планів дій.

5. Оцінка результатів розробки та впровадження планів дій шляхом збору відповідних даних та повторення розглянутого циклу.

Передумови і цінності організаційного розвитку:

1. Люди як індивідууми. Вважається, що люди тягнуться до особистого росту в соціальному плані і задоволенню вищих потреб, якщо навколишні умови їх підтримують і стимулюють.

2. Люди в групах і лідерство. Одна з передумов полягає в тому, що робоча група та її домінуюча соціальна система, особливо на неформаль­ному рівні, дуже впливають на задоволеність і компетентність її членів. Друга передумова полягає в тому, що придушені негативні ставлення і почуття членів робочих груп можуть негативно впливати на вирішення проблем, особисте зростання і задоволеність роботою. Люди хочуть нале­жати до певного типу групи і взаємодіяти з її членами. Лідер групи не зможе виконувати всі завдання та функції. Тому члени групи повинні відігравати певну роль і допомагати один одному при ефективному лідерстві та злагодженій поведінці групи.

3. Люди і організація. Вважається, що взаємовідносини та поведінка лю­дей в організації перебувають під сильним впливом стилю лідерства і клімату на вищих рівнях керівництва.

Слід зазначити, що силове вирішення конфлікту, в кінцевому підсум­ку, не є сприятливим для вирішення організаційних проблем. Крім того, для здійснення змін у керівництві і людях необхідно багато часу. Зміни в функціонуванні організації вимагають необхідної підтримки з боку всієї системи людських ресурсів.

Участь в організаційному розвитку

Поняттям "участь в організаційному розвитку" або "вторгнення в організацію" позначаються різні планові заходи, в яких бере участь організація, підрозділ або виробнича група під час програми організацій­ного розвитку.

Види участі в організаційному розвитку такі:

1. Проведення діагностичних робіт. Охоплюють збір інформації про стан організації або підприємства за допомогою інтерв'ю, нарад, опиту­вань, спостережень, ознайомлення з документами організації.

2. Організація використання отриманих результатів досліджень. Під цим розуміють передачу інформації, одержаної при діагностичних захо­дах, членам організації і розробку планів дій на основі цієї інформації.

3. Навчання та підвищення кваліфікації працівників організації.

4. Зміна структури організації вміщує план і практичне здійснення модернізації діючої організаційної структури.

5. Проведення консультацій з групових процесів має на меті допомогти членам організації точніше сприймати й оцінювати явища та діяти відповідним чином.

6. Здійснення впливу на формування та діяльність неформальних груп в організації.

7. Створення формальних груп в організації.



загрузка...