загрузка...
 
ФІКСАЦІЯ КІШКИ
Повернутись до змісту

ФІКСАЦІЯ КІШКИ

Кішку флегматичну, доброї вдачі можна без особливих труднощів утримувати в потрібному положенні.

При фіксації кішка, чинячи опір, здатна зубами і кігтями заподіяти ушкодження людям, які намагаються надати їй лікувальну допомогу. Щоб цього не сталося, кішку необхідно надійно зафіксувати, а це вимагає спеціальних знань і навичок. Втім, нічого складного тут немає, проте, на всяк випадок, рекомендується попрактикуватися заздалегідь.

Ось деякі прийоми, які повинен засвоїти кожен власник кішки - тільки спочатку бажано потренуватися у їх виконанні на здоровій кішці. І запам'ятайте: анатомічна організація кішки така, що ви можете міцно тримати її за загривок і лапи, не побоюючись заподіяти їй шкоду.

Найбільш зручний спосіб фіксації кішки полягає в тому, щоб схопити її за загривок, міцно і впевнено зібравши шкіру як можна ближче до потилиці між вухами ("хватка старшого" - саме так захоплює кошенят мати) і ліктем притиснувши кішку животом до не дуже жорсткій поверхні, зафіксувати тазову частину таким чином, щоб тварина не могло підніматися на задніх лапах. Голову кішки при цьому треба підняти вище і, утримуючи лівою рукою, правою проводити необхідні маніпуляції.

Але найкраще, щільно запеленати кішку в товсту тканину або ковдру таким чином, щоб лапи виявилися притиснуті до тулуба (рис 1,2.).

Деяким власникам зручніше посадити кішку (особливо невелику) в мішок з щільної тканини (або в сумку на "блискавці"), з горловини якого стирчить лише голова тварини. Можна також помістити кішку в звичайну наволочку, акуратно стягнувши її мотузкою навколо шиї тварини.

 

Стоячий (Єлизаветинський, захисний) комір служить для того, щоб запобігти самоушкодження тварини (зализування, жування, розчісування ран на голові та вухах). Такий комір можна швидко виготовити з кола картону,

тонкої фанери діаметром в ЗО см, а також - з будь-якої відповідної за розмірами пластмасовою фляги, дитячого відерця, пляшки або круглої банки, якщо відрізати від неї дно і шийку, виконати отвори і всунути в них тасьми , які потім зав'язуються на потилиці. Комір не повинен заважати кішці пити, але повинен кріпитися досить міцно, щоб кішка його не зірвала.

Можна використовувати також квіткове кашпо. Проробіть по краях вузької частини чотири отвори і протягніть крізь них шматки марлі або

тасьми. Переконайтеся, що обрізані краї не гострі, і не поранять шию тварини. Оберніть обрізані краї липкою стрічкою.

Інший спосіб полягає в тому, щоб зробити імпровізований комір з круглого шматка картону, склеєного конусом. У середині цього кола слід вирізати отвір діаметром 10-15 см, потім вирізати з кола вузький сектор, надіти комір на шию кішці і склеїти краї липкою стрічкою або пластиром.

Комір прикріплюється до нашийника кішки марлею, тасьмою або мотузками.

Також для фіксації кішки в лежачому положенні використовують операційні столи для дрібних тварин і фіксаційні дошки з головотримачем.



загрузка...