загрузка...
 
6.3  Послуги ресторанів
Повернутись до змісту

6.3  Послуги ресторанів

Потенційний клієнт ресторану при виборі закладу керується певними критеріями. Основні з них такі:

напрямок кухні;

ціни на страви;

якість страв;

швидкість обслуговування;

розміщення закладу;

репутація (популярність);

ввічливість персоналу;

оформлення, чистота приміщення;

наявність додаткових послуг;

реклама, відгуки, рекомендації.

Щоб підтримувати інтерес до ресторану, необхідно змінювати і урізноманітнювати меню, розробляти системи знижок, оновлювати інтер'єр. Ре­сторани постійно розширюють спектр послуг. Це бізнес-ланчі, сніданки за системою "шведського столу" або комплексного набору страв, "жива" музика, страви на винос, обмін валют, літні майданчики, більярд, ігрові автомати.

Основними орієнтирами для фаст-фудів є: висока технологічність ви­робництва; помірні ціни; висока швидкість обслуговування відвідувачів; наявність залу для прийняття їжі.

Незважаючи на бажання виходу відомих фаст-фудів у ресторанні подвір'я торгових центрів, не кожен заклад (оператор) може обрати для себе таку стратегію. Якщо порівняти потік покупців, вартість оренди і се­реднього чека, малу площу залу, відведеного для однієї точки, близьку присутність сусідів-конкурентів фаст-фуду, то може виявитись, що пра­цювати у таких умовах не зовсім вигідно. Адже кожна мережа вимушена "ділитися" своїми покупцями з іншими операторами, а в підсумку в роз­рахунку на одну точку покупців стає не так багато.

Основні правила фаст-фуду:

Час обслуговування відвідувача у залі має бути мінімальним.  Відповідно у меню — не дуже широкий вибір.

Основні страви і салати мають бути поставлені у фаст-фуд у ви­гляді напівфабрикатів.

Підрахувати собівартість і продажні ціни.

У фаст-фуді завжди має бути в наявності весь визначений асортимент.

Коли мережа фаст-фудів розширюється і збільшує обсяги продаж, вона може собі дозволити влаштовувати тендери на поставки. Але не бажано орієнтуватися на одного постачальника зважаючи на імовірні про­блемні ситуації. Краще мати їх декілька: основних і допоміжних.

При заснуванні мережі ресторанів швидкого обслуговування бажано розвивати підприємства двох видів: комплекс з виробництва напівфаб­рикатів; власні ресторани, у яких страви з напівфабрикатів готуються і реалізуються.

Вважається, що для досягнення нормальних термінів окупності через одне посадочне місце ресторану фаст-фуд має проходити не менше 100 чоловік на день.

Під ресторани краще будувати окремі будинки. У цьому випадку вирішуються питання з під'їздом і паркінгом, плануванням приміщен­ня з урахуванням специфіки закладу, вентиляцією, корпоративним сти­лем інтер’єра.

Приблизний розподіл площ у ресторані фаст-фуд самообслугову­вання такий: кухня — 45%, холодильники — 4%, склад — 6%, адміністра­тивні, підсобні приміщення — 5%, торговельний зал (лінія роздачі) — 10%, зал для прийняття їжі — 30% [1].



загрузка...