загрузка...
 
Гавриленко Вікторія Федорівна Сучасні принципи антибактеріальної терапії хронічних холециститів та холангітів.
Повернутись до змісту

Гавриленко Вікторія Федорівна Сучасні принципи антибактеріальної терапії хронічних холециститів та холангітів.

Кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією

Науковий керівник: д-р мед. наук, проф. М.Д. Чемич

Сумський державний університет, м. Суми

Вступ.

Запальні ураження жовчовивідних шляхів при вірусних гепатитах (ВГ) досить поширені. Розвиток холециститу і холангіту зумовлений зниженням бактерицидних властивостей жовчі, внаслідок чого активізується умовно патогенна мікрофлора. Ці ускладнення потребують антибактеріальної терапії. При гострих ВГ знижена екскреторна функція печінки і це заважає створенню бактеріостатичної концентрації препарату жовчі. Крім того, серед мікроорганізмів, що виділяють із жовчі хворих на ВГ, багато антибіотикорезистентних. Застосування хіміотерапії в гострому періоді ВГ може спричинити розвиток токсико-алергічних реакцій. Тому актуальним є пошук безпечних і ефективних препаратів для лікування запальних уражень жовчовивідних шляхів.

Мета роботи: вивчення ефективності гепацефу в лікуванні ускладнень ВГ.

Основна частина.

Опрацьовано 32 історії хвороби хворих на ВГ, ускладнені хронічним холециститом або холангітом. Вік пацієнтів коливався від 30 до 60 років. Жінок - 18, чоловіків - 14. Легкий перебіг хвороби визначено в 32 осіб.

Клінічними проявами уражень жовчовивідних шляхів були скарги на помірний біль у правому підребер’ї - у 29 хворих, болючість при пальпації в проекції жовчного міхура - у 21, позитивні симптоми Кера і Ортнера - у 17, субфебрилітет - у 11. У 19 пацієнтів відзначено лейкоцитоз з нейтрофільозом, у 14 - збільшення ШОЕ. При дослідженні жовчі в усіх хворих виявлено елементи запалення (епітелій жовчного міхура, жовчних протоків, лейкоцити, слиз).

Хворих розділили на 2 групи: 1-а (22 особи) отримували гепацеф 1,0 х 2 р в/в протягом 7 днів, 2-а (10 осіб) – фурагін по 0,1 г 4 рази на день - 7 днів.

Після курсу лікування у пацієнтів 1-ї групи зникли лабораторні ознаки запалення у 17 пацієнтів на 7-й день; у 2-й групі зникли у 5 хворих на 12-й день. Клінічні прояви хронічного холециститу або холангіту зникли у 1-й групі на 5-й день, у 2-й групі - на 7-й.

Висновки. Таким чином, проведені дослідження дають підставу рекомендувати гепацеф як антибактеріальний засіб для лікування запальних уражень жовчовивідних шляхів у хворих на ВГ.



загрузка...