загрузка...
 
2.3.2.6. Вплив переривчастості процесу різання
Повернутись до змісту

2.3.2.6. Вплив переривчастості процесу різання

При переривчастому різанні (див. розд. 1.2.1) періодично повторювані силові і теплові навантаження і розвантаження контактних поверхонь можуть суттєво позначатися на стійкості інструментів, особливо при роботі інструментом із крихких інструментульних матеріалів, наприклад, із твердих сплавів, для яких стійкість при переривчастому різанні може бути значно нижчою, ніж при безперервному.

Рисунок 7

Рисунок 2.14 - Вплив швидкості різання v на період стійкості Т різця при безперервному точінні (0) і струганні (?) сталі 50 (t = 10 мм; S=2 мм на оберт і подвійний хід різця)

Стійкість інструментів з високоміцних швидкорізальних сталей практично майже не залежить від того, у яких умовах різання (переривчасте або безперервне) працює інструмент. Як видно з рис. 2.14, точки, отримані в дослідах щодо точіння і стругання (якщо виключити час, затрачуваний на холості ходи), лежать на одній прямій. Разом з тим період стійкості різця із твердого сплаву ТТ7К12, що працює, наприклад, зі швидкістю різання v = 35 м/хв, при струганні в 4 рази менше, ніж при точінні (рис. 2.14). Для менш міцних твердих сплавів, ніж сплав ТТ7К12 (а також кераміки і НТМ), зниження періоду стійкості буде ще значніше. Основною причиною зниження стійкості твердосплавних інструментів при переривчастому різанні є поява мікро- і макротріщин, в яких концентрується зношування передньої і задньої поверхонь, що часто переходить у крихке руйнування різального леза (див. розд. 1.2.1).



загрузка...