загрузка...
 
10.1.1.3 Огляд і перевірка противідкотних пристроїв
Повернутись до змісту

10.1.1.3 Огляд і перевірка противідкотних пристроїв

При огляді люльки та противідкотних пристроїв необхідно:

перевірити кріплення штоків гальма відкоту і накатника в отворах приливу люльки;

перевірити кріплення цілиндрів противікотних пристроїв в обоймі ствола і застопорення гайок;

перевірити, чи не немає протікання рідини з противікотних пристроїв; протікання можна помітити за протіканням рідини на приливах люльки, на казеннику через кришку і вентильний пристрій накатника та через пробку гальма відкоту;

перевірити роботу вказівника відкоту, для цього потрібно перемістити його повзунок по лінійці вказівника відкоту з крайнього переднього положення у крайнє заднє;

якщо повзунок переміщається без відчуття зусилля на палець руки, це означає, що пластиначаста пружина несправна або зламана. У цьому випадку її потрібно відремонтувати або замінити новою, тому що показники відкоту будуть неправильними.

Визначення кількості рідини в гальмі відкоту

Для визначення кількості рідини в гальмі відкоту необхідно:

Надати підйомній частині кут підвищення 3°—5°.

Вигвинтити ключем пробку. Якщо Стеол-М буде видно - кількість його в нормі. Якщо Стеол-М в отворі не видний, то доливати його шприцем доти, поки він не потече з отвору; у процесі заливання рідиною Стеол-М підйомним механізмом погойдувати підйомну частину гармати у межах ±2° для виходу повітря.

Угвинтити ключем пробку.

Визначення тиску в накатнику.

Для визначення тиску в накатнику потрібно:

Надати підйомній частині гармати кут зниження.

Вигвинтити ключем кришки.

Вигвинтити ключем на 1/4 оберту запірний вентиль, випустити рідину гідравлічного запору і загвинтити вентиль.

Угвинтити трійник; з одного відростка його вигвинтити пробку і на її місце угвинтити манометр.

Ключем обережно вигвинтити на один оберт вентиль і по від­хиленню стрілки манометра визначити тиск;

Загвинтити вентиль; тиск у накатнику повинен бути 46*2  кг/см2.

Якщо тиск буде менший зазначеного, то потрібно накачати в накатник повіт­ря, для чого:

вигвинтити з другого відростка трійника пробку і приєднати до трійника шланг повітряно-гідравлічного насоса;

установити кран повітряно-гідравлічного насоса на «Повітря», відгвинтити на два-три оберти вентиль і накачати повітря до тиску       46+2 кг/смг;

загвинтити вентиль і вигвинтити трійник з манометром; зробити гідравлічний запор повітря в накатнику.

Гідравлічний запор повітря в накатнику робити в такому порядку:

надати підйомній частині гаубиці кут підвищення 10—-15°;

відгвинтити на 1/4 обертати запірний вентиль і після появи рідини в гнізді для трійника угвинтити запірний вентиль до упору.

Якщо тиск у накатнику буде більше нормального, то варто випустити зайве повітря, для чого:

не знімаючи трійник з манометром, вигвинтити на кілька обертів вентиль;

вигвинчуючи і загвинчуючи пробку трійника, випустити частину повітря, спостерігаючи по відхиленню стрілки манометра за падінням тиску;

після того як тиск повітря в циліндрі накатника буде доведено до нормального, загвинтити вентиль, вигвинтити трійник з манометром і зробити гідравлічний запор повітря, після чого угвинтити кришки.

При визначенні кількості рідини і тиску в накатнику треба користуватися справним манометром, що повинен періодично перевірятися по еталонному манометру.

Еталонний манометр зберігається в артилерійській майстерні частини.

Визначення кількості рідини в накатнику

Для визначення кількості рідини в накатнику необхідно:

закрити затвор і надати підйомнії частиній кут зниження 3—5°;

вигвинтити ключем кришки;

ключем вигвинтити на 1/4 обрту запірний вентиль, випусти­ти рідину гідравлічного запора з трубки і відразу загвинтити вентиль;

надати підйомній частині ствола горизонтальне положення;

угвинтити трійник у гніздо; з одного відростка трійника вигвинтити пробку і на її місце угвинтити манометр.

Встановити в стойку станини повітряно-гідравлічний насос; вигвинтити з кришки пробку, угвинтити ніпель зі штуцером і приєднати насос; переключити насос на „Рідина” і, перекачуючи насосом Стеол-М з кухля в накатник, відтягнути ствол до з'єднання заднього зрізу передньої обойми з першою рискою на лівому полозку люльки (риска відзначена нулем).

Ключем вигвинтити на один оберт вентиль, прочитати по шкалі манометра тиск, запам’ятати чи записати його, після цього загвинтити вентиль.

Продовжуючи працювати насосом, відтягнути ствол до сполучення заднього зрізу передньої обойми з другою рискою, відзначеною цифрою „250” на лівому полозку люльки; у результаті ствол разом із циліндрами противідкотних пристроїв буде відтягнутий на 250 мм.

Ключем вигвинтити на один оберт вентиль і знову прочитати тиск по манометру, після чого загвинтити вентиль; відкрити вентиль штуцера і спустити рідину, при цьому ствол накотиться і займе початкове положення.

За двома значеннями манометра (при стволі, відтягнутому до першої і до другої риски) визначити за графіком, прикріпленим до щитка огородження, кількість рідини в накатнику, для чого:

а) відшукати на графіку вертикальну лінію, що відповідає тиску в накатнику при стволі, відтягнутому до другої риски;

б) відшукати на графіку горизонтальну лінію, що відповідає тиску в накат­нику при стволі, відтягнутому до першої риски, і продовжити цю лінію до перетинання її з вертикальної лінією, що відповідає тиску в накатнику при стволі, відтягнутому до другої риски.

Якщо точка перетинання вертикальної і горизонтальної ліній виявиться на ділянці, обмеженій похилими лініями, то кількість рідини в накатнику в межах но­рми. Нижня похила лінія відповідає 9,77 л рідини в накатнику, а верхня похила лі­нія—9,97 л.

Якщо точка перетинання горизонтальної і вертикальної ліній ви-явиться ви­ще верхньої похилої лінії, то рідини в накатнику більше норми і її треба зменшити; якщо ж точка перетинання виявиться нижче нижньої похилої лінії, то рідини в накатнику менше норми і її треба додати.

Приблизну кількість зайвої чи відсутньої рідини можна визначити за відстанню від точки перетину відповідних вертикальної і горизонтальної ліній до похилої лінії графіка. Відстань між двома похилими лініями графіка відповідає 0,2 л.

Щоб випустити з накатника зайву рідину, необхідно:

надати підйомній частині гаубиці кут підвищення 10-15?;

вигвинтити пробку з відростка трійника і підставити під нього літровий кухоль.

ключем злегка відкрити вентиль і випустити в кухоль зайву ріди-ну. Маючи на увазі, що рідина знаходиться під тиском.

Після того як необхідна кількість рідини буде випущена, вентиль закрити, у відросток трійника угвинтити пробку і знову перевірити за графіком кількість рідини в накатнику.

Додавання рідини в накатник робиться повітряно-гідравлічним насосом у такому порядку:

вигвинтити з трійника манометр і угвинтити у відросток трій-ника пробку; з іншого відростка трійника згвинтити пробку і приєдна-ти шланг насоса;

влити у кухоль рідину в кількості на 0,1 л більше, ніж це потрібно за графіком, встановити кран насоса на „Рідина” і накачати чотири-п’ять разів важелем насоса;  

вигвинтити на два-три оберти вентиль, перекачати рідину в накатник і загвинтити вентиль;

знову перевірити за графіком кількість рідини в накатнику, і якщо вона виявиться в нормі, то загвинтити до упору вентиль, вигвинтити трійник з манометра і угвинтити кришки.

опустити піддон домкрата до упора в ґрунт;

праву рухому станину відвести від нерухомої станини на вели-чину, достатню для установки насоса.

При цьому забороняється відтягати ствол більш ніж на 300 мм.



загрузка...