загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Теоретично обґрунтована інтеграція процесів проектування, виготовлення та експлуатації машинобудівної продукції виробничо–технічного призначення на основі використання багатофункціональних і багатоелементних складних технічних систем, які взаємодіють між собою для забезпечення якісно нової сукупності властивостей і міри корисності виробів за допомогою інформаційних, матеріальних і енергетичних ресурсів, що є об’єктами відповідних ієрархічно організованих перетворень на кожному рівні функціонування. Як базові вибрані принципи полімодельності та багатокритеріальності, що використовувалися при комплексному описі й дослідженні завдань аналізу і синтезу структурної динаміки СТС.

На основі використання функціональної підсистеми і моделей залежності кінцевого випуску продукції від виробничих факторів створено нові та вдосконаленно наявні засоби і методи вибору раціональних діапазонів характеристик машинобудівної продукції виробничо–технічного призначення, яка містить множину типів елементів (ФПКТЗ, ФППЗ, ФПОП) при проектуванні, виготовленні та експлуатації, що дозволяє простежити спадкову природу їх формування на стадіях життєвого циклу.

Розроблена модель функціональної підсистеми виготовлення, що являє собою взаємодію груп елементів, які виділяються з її повного складу за ознакою участі у виконанні деякої функції при формування якості складних виробів і забезпечують перехід СТС із поточного в заданий (що синтезується) багатоструктурний макростан реалізації технологічних перетворень матеріальних, енергетичних та інформаційних ресурсів.

На прикладі КО і комплексу «процес–обладнання–інструмент» різання поліграфічних матеріалів розроблена модель функціональної підсистеми експлуатації машинобудівного виробу виробничо–технічного призначення з урахуванням кооперативної погодженості елементів системи та подальшої еволюції й адаптивності залежно від умов зовнішнього середовища.

Розроблена методика, що дозволяє за допомогою узагальненого параметра – класифікуючої функції оцінювати поточний стан технічних засобів функціональних підсистем на етапах виготовлення та експлуатації в умовах механічної обробки різанням матеріалів, у тому числі й поліграфічних. Для знаходження узагальненого параметра використовується аналітична залежність, яка комплексно враховує інтегральний і диференціальний показники діагностичних ознак.

На основі моделі ендогенного науково–технічного прогресу (модель П. Ромера) і виробничих функцій запропонована методика оцінки ефективності сумісної взаємодії функціональних підсистем, кожна з яких може мати самостійний характер застосування своїх результатів на стадіях проектування, виготовлення та експлуатації. Це дозволяє сформулювати умови ефективного поводження і самоорганізації процесів забезпечення якості складних виробів як відкритої динамічної інформаційної системи і застосовувати синергетичний підхід та ідеї термодинаміки незворотних процесів до виробничих процесів і моделей управління якості.

При формуванні виробничої функції запропоновано використовувати узагальнену функцію бажаності. Важливою перевагою цієї методики є можливість переходу до безрозмірних показників, які отримують на основі наявних статистичних, експертних та інших типів даних про процеси проектування, виготовлення та експлуатації машинобудівного виробу у минулому і майбутньому. Ефективне рішення при цьому регламентується необхідним рівнем бажаності, прийнятим для кожного конкретного процесу, що моделюється на основі забезпечення оптимальних умов для його функціонування і необхідних характеристик виробу.

Запропонований покроковий алгоритм формування оптимальних значень виробничих функцій F, G, Q, який являє собою інтегрований результат функціонування всіх елементів при проектуванні, виготовленні та експлуатації для забезпечення якості машинобудівного виробу, що дозволяє одночасно вирішувати завдання адаптивного багатокритеріального вибору як зовнішніх даних систем, так і програм їх модернізації і функціонування в різних умовах обстановки.

Организационное развитие включает в себя пересмотр способов взаимодействия с клиентами, сотрудниками, поставщиками, партнерами и другими заинтересованными лицами с целью вовлечения их в процесс создания дополнительной ценности.

Рамасвами Венкат (Ramaswamy Venkat)



загрузка...