загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Таким чином, проведені дослідження ЖЦ показали, що використання основних закономірностей самоорганізації дозволяє цілеспрямовано формувати системи ЖЦ так, щоб вони утворювали у своєму розвитку необхідні структури (стаціонарні або змінні з часом). Такий підхід дає можливість переходити від непередбачуваної поведінки системи ЖЦ до спрямованого руху вздовж бажаних атракторів, яким підпорядковуються інші змінні динамічної системи. Це вже спрямована самоорганізація системи, при якій мета – атрактор – визначає суть процесу, а його розуміння полягає у самоуправлінні та спрямованій самоорганізації відповідно до деякої мети. Це створює умови для забезпечення якісно нової сукупності показників і цінності продукту.

Запропонований методологічний підхід до формування оптимальних рішень щодо забезпечення якості складних виробничих систем. Даний підхід має загальний характер, що забезпечує застосування його для різних проектів машинобудування.

Проведені дослідження дозволяють розробити методологію управління проектами продукції виробничо–технічного призначення на етапах її ЖЦ. Розроблена система підтримки прийняття рішень може бути інтегрована із системою менеджменту якості організації. Використання цього підходу дозволяє описати об'єкт управління у вигляді ієрархічної системи, а процеси діяльності декомпозувати до рівня операції і дій кожного елемента такої системи.

З позицій системного підходу управління конфігурацією машинобудівного виробу полягає у такому: на базі інформаційної моделі формуються параметри проекту, які після узгодження між розробником і замовником розглядаються як об'єкт мінімізації витрат на відповідні ФПС на етапах технологічної підготовки, матеріально–технічного забезпечення, виготовлення і експлуатації. Математичні засоби, які розглянуті, на прикладі методів динамічного програмування є алгоритмічною основою для оптимального управління конфігурацією машинобудівного виробу на етапах його ЖЦ при вирішенні завдань формування інтегрованої інформаційного середовища.

РОЗДІЛ 5.ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕНЬ НА ПРИКЛАДІ ПОЛІГРАФІЧНОГО ПАПЕРОРІЗАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ.

Забезпечення і підвищення рівня виробничої функції F функціональної підсистеми проектування ФПСпрj машинобудівних виробів виробничо–технічного призначення здійснюється при безперервному вдосконаленні методології процесу проектування. Ризик розроблення виробу, що не задовольняє потреби, витрати значних ресурсів, суттєво зріс, як і відповідальність за прийняття рішення. Це визначило необхідність спільного аналізу витрат і основних тенденцій розвитку конструктивних виконань виробу на етапах проектування, виготовлення і експлуатації. Головним є завдання вибору альтернативних і перспективних варіантів виробу, вирішення якого сприяє підвищенню ефективності в управлінні якістю.

Процес вибору здійснюється в такій послідовності:

– формування альтернатив розвитку виробу;

– вибір критеріїв переваг (преференції);

– оцінка витрати ресурсів на перспективні варіанти;

– проектування об'єкта на основі заданих правил і процедур.

Рішення щодо можливих конкретних варіантів виробу можуть розглядатися в двох аспектах: вибір перспективних напрямів формування оптимальних характеристик і параметрів, який ґрунтується на інформації, що суттєво випереджає в часі процеси розвитку і управління науково–дослідними і дослідно–конструкторськими розробками.

Крім завдання вибору переважного варіанта виробу, виникають проблеми взаємозв'язку цілей і завдань елементів функціональних підсистем. Одна і та ж проблема може бути вирішена різними технічними, програмними засобами і оперативним персоналом.



загрузка...