загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Сучасний комплекс обробки поліграфічних матеріалів різанням (у тому числі й композиційних) «процес–обладнання–інструмент» має ряд характерних особливостей, які визначаються передусім високою тривалістю, вартістю і трудомісткістю проектування і виготовлення. Таке обладнання є складною системою різнорідних елементів, що взаємодіють між собою. Велика кількість взаємозв'язаних деталей і вузлів під час проектування потребує виконання значного обсягу конструкторської, технологічної і організаційної роботи. Розширення номенклатури паперорізального обладнання, розроблення конструкцій під конкретні вимоги споживача (замовника) суттєво збільшує обсяг цих проектних робіт.

Досягнення в галузі нейрофізіології дають розуміння механізму функціонування складних систем. За аналогією розглянута і структура функціональної підсистеми проектування як певна організація активності різних елементів, що приводить до досягнення відповідного корисного результату.

Показано пріоритетне значення формування ефективних функціональних підсистем проектування на основі сучасних інтегрованих інформаційних технологій, які впливають на забезпечення якості машинобудівної продукції виробничо–технічного призначення на наступних стадіях ЖЦ.

Під час проектування сучасних машинобудівних виробів виробничо–технічного призначення на прикладі комплексу для обробки поліграфічних матеріалів різанням «процес–обладнання–інструмент» запропонований системно–ієрархічний підхід, при якому таке обладнання розглядається як складна система зв'язаних і взаємодіючих між собою частин блоково–ієрархічної структури. Запропонована структурно–параметрична модель дозволяє формувати варіанти на кожному ієрархічному рівні, що мають найбільші переваги.

Запропоновано модель формування оптимальних характеристик паперорізального обладнання на основі застосування методу розстановки пріоритетів для відповідного вибору найбільш раціональних варіантів виконання елементів декомпозиції з урахуванням рівня аналогічних виробів (прототипів), ступеня задоволення критеріїв виконання основної функції і виробничих можливостей.



загрузка...