загрузка...
 
3.2. Міждержавне регулювання діяльності об'єднань
Повернутись до змісту

3.2. Міждержавне регулювання діяльності об'єднань

У 1975 р. був створений Комітет з міжнародних інвестицій і транснаціональних корпорацій. Цей комітет підготував Угоду про ТНК. Вона сформувала сучасну систему розвитку міжнародних стандартів у регулюванні відносин ТНК з країнами, які приймають їх інвестиції. Угода передбачає інструменти взаємодії та кооперації у сфері прямих іноземних інвестицій і діяльності ТНК: національний режим, положення про стимули й перешкоди у сфері міжнародних інвестицій, рішення про суперечливі вимоги й директиви поводження ТНК.

В Угоді про ТНК країни визначають зобов'язання ТНК, які останні повинні виконувати в будь-якій країні. Їх умовно можна поділити на шість напрямів: загальна політика сприяння розвитку, надання інформації, конкуренція, фінанси й податки, наука й технологія, екологія.

Нова редакція кодексу поведінки ТНК, прийнята в 2000 р., передбачає більш жорсткі екологічні вимоги до діяльності закордонних філій, підвищення відкритості їх операцій і взаємин з державними структурами країн, що приймають.загрузка...