загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Об’ємний гідродвигун  - це об’ємна гідромашина для перетворення енергії потоку рідини в енергію руху вихідної ланки (вала, штока). Залежно від характеру руху вихідної ланки гідродвигуни поділяють на три класи:

а) гідроциліндри;

б) поворотні гідродвигуни;

в) гідромотори.

Гідроапаратом називають пристрій, призначений для зміни параметрів потоку робочої рідини (тиску, витрати, напряму руху) або для підтримання їх заданого значення. Основним елементом усіх гідроапаратів є запірно-регулювальний орган – рухомий елемент, при переміщенні якого частково або повністю перекривається прохідний переріз гідроапарата. Залежно від конструкції запірно-регулювальні елементи бувають золотникові, клапанні, кранові.

Якщо гідроапарат змінює параметри потоку робочої рідини, то він є регулювальним.

Гідроапарати можна розділити на три основних типи:

а) гідророзподільники;

б) гідроклапани;

в) гідродроселі.

Пневмопривод – це сукупність пристроїв, призначених для приведення в дію машин і механізмів за допомогою стисненого газу. Як правило, в пневмоприводах робочим середовищем є стиснене повітря.

Пневмопривод використовується у верстатах, гальмівних системах, поліграфічних машинах, пневмороботах, пневматичному інструменті тощо. Порівняно з гідроприводом пневмопривод має як переваги, так і недоліки.

Переваги пневмопривода такі:

 а) незначні втрати тиску в пневмолініях;

 б) можливість використання в пожежонебезпечних приміщеннях;

 в) екологічність.

Недоліками пневмопривода є великий шум, необхідність встановлення змащувальних систем і менша потужність порівняно з гідроприводом.



загрузка...