загрузка...
 
Додаток Г Бойовий наказ командира взводу управління в обороні
Повернутись до змісту

Додаток Г Бойовий наказ командира взводу управління в обороні

(варіант) Схема

Умовні найменування місцевих предметів та орієнтири:

1 Відомості про противника.

2 Завдання загальновійськового підрозділу.

3 Завдання батареї і взводу, місце КСП (СП), ВП, маршрут і порядок переміщення, основний напрямок стрільби, час готовності до відкриття вогню.

4 Після слова „наказую” –

обслузі КМУ (відділенню управління): смуга (сектор, об’єкт, напрямок) розвідки, РОУ, завдання розвідки, нумерація цілей, порядок топогеодезичної прив’язки та інженерного обладнання, порядок контролю роботи навігаційної апаратури КМУ, розподіл особового складу на КСП і СП, час початку розвідки; старшим радіотелефоністам: розподіл сил і засобів радіозв’язку за напрямками і мережами, час включення і режим роботи радіостанцій; час і порядок установки дротяного зв’язку КСП-ВП; порядок переходу на запасні частоти.

5 Сигнали і порядок дій за ними.

6 Своє місце і заступника.

7 Об’єкти, позначені знаками червоного хреста і півмісяця, цивільної оборони; культурні цінності, устаткування, споруди, які не мають небезпечних сил; порядок супроводження військовополонених на пункти їх збору, вказані старшим начальником.

Приклад

Умовні найменування місцевих предметів:

прямо перед нами поле – поле „Рівне”; праворуч від поля „Рівне” ліс – ліс „Зелений”; ліворуч від поля „Рівне” гай – гай „Високий”; за гаєм „Високий” поле - поле „Дальнє”.

Орієнтири: на полі „Рівне” окрема ялинка – орієнтир 41; за полем „Рівне” курган, на кургані окремий камінь – орієнтир 42; на південному узліссі гаю „Високий” опора ЛЕП - орієнтир 43 і т.д.

1 Противник підрозділами 10 мбр, наступаючи в напрямку ПРИМІСЬКЕ (5012), гора „Безіменна” (6514), був зупинений на рубежі: ПАВЛЕНКОВЕ (5411), відм. 185,6 (5612), орієнтир 41 і далі на захід.

Противник проводить заходи з підготовки до наступу і готується до прориву нашої оборони.

2 1мр має завдання обороняти ротний опорний пункт, висота з відм. 194,6 (5812), тригопункт на висоті „Курганна” (5611), західна околиця ЧЕРВОНОГО (5711) і не допустити прориву противника в напрямку ПАВЛЕНКОВЕ (5411) – цукровий завод (5715).

3 Батарея має завдання підтримати бойові дії 1 мр в період артилерійського відбиття атаки противника в складі дивізіону подавити живу силу і вогневі засоби, ведучи загороджувальний вогонь „Клен”, в період артилерійської підтримки військ, що обороняються в глибині, бути в готовності до ведення зосередженого вогню в складі дивізіону по Ц101, у подальшому бути в готовності до ведення вогню за викликом командира дивізіону або командира роти.

КСП – 100 м на захід. ПСП – в районі чагарнику (показує на місцевості). Місце запасного КСП - на висоті „Курганна”. ВП – у напрямку лісу „Темний”- 2,5 км. Магнітний азимут на ВП 37-50. У ході ведення оборони бути в готовності до переміщення за маршрутом : перехрестя доріг, висота „Курганна”. Порядок переміщення – обслуга КМУ, відділення управління.

4 Н а к а з у ю:

обслузі машини командира батареї розвідку вести в смузі: праворуч – орієнтир 41, ліс „Зелений”, ліворуч – орієнтир 43, гай „Високий”. Район особливої уваги: ліс „Дальній”, чагарник біля висоти „Безіменна”, гай „Високий”.

Завдання розвідки – уточнити передній край і розташування вогневих засобів противника, особливу увагу приділити спостереженню за діями противника підходом його резервів. Координати спостережуваних цілей визначати за допомогою далекоміра. Цілі нумерувати – 20-60. Топогеодезичну прив’язку здійснити по карті за допомогою бусолі і далекоміра, після переміщення - з використанням навігаційної апаратури командирської машини з подальшим уточненням координат по карті за допомогою приладів.

Інженерне обладнання місць КСП (ПСП) проводити в темний час. У першу чергу відрити окоп для КМУ, ходи сполучення і місця для приладів і роботи особового складу, для основного КСП, в другу чергу – місця для запасного КСП (ПСП, БСП) і бліндажі (сховища) для особового складу.

Контроль роботи навігаційної апаратури КМУ при переміщенні проводити за контурними точками: №1 – тригопункт на висоті з відм. 194,6; №2 – перехрестя доріг біля висоти „Курганна”. До ведення розвідки приступити з моменту розгортання КСП (БСП, ПСП).

Відділенню управління (старшому радіотелефоністу): для організації радіозв’язку розгорнути машину командира батареї в районі КСП, радіостанцію (вказує номер радіостанції) включити в радіомережу командира дивізіону; радіостанцію (вказує номер радіостанції) – в радіомережу командира 1 мр; радіостанцію (вказує номер радіостанції) – в радіонапрямок КСП – ВП; виносну радіостанцію тримати в готовності до роботи; до початку переміщення всі радіостанції працюють у режимі „прийом”, із суворим дотриманням СУВ. Перехід на запасні частоти – за сигналом „Уран” –333; до 20.00 закінчити прокладання дротяної мережі зв’язку за напрямком: основне місце КСП (ПСП, БСП) – ВП. Начальник напрямку зв’язку – командир відділення управління. Сили і засоби – штатні.

5 Сигнали:

а) управління вогнем:

- виклик вогню – „Грім”;

- припинення вогню – „Стій”, ракета червоного кольору;

- перенесення вогню – „Перекат”, ракета зеленого кольору;

б) сигнали сповіщення:

- про радіоактивне зараження – „Радіаційна небезпека”;

- про хімічне (біологічне) зараження – „Хімічна тривога”;

- про появу повітряного противника – „Повітря”;

- про появу наземного противника – „Танки”.

Порядок дій за сигналами – раніш встановлений.

6 Моє місце тут, мій заступник – командир відділення управління.

7 Об’єкт позначений знаком червоного хреста і півмісяця – лікарня в населеному пункті ВЕСЕЛЕ (3285). Культурні цінності – церква в населеному пункті РОЗДОЛЬНЕ (3620). Полонених на пункт збору супроводжує старший радіотелефоніст. Пункт збору – окремий гай (2915).



загрузка...