загрузка...
 
4.7 Гідроприводи підйомного стола та вібратора
Повернутись до змісту

4.7 Гідроприводи підйомного стола та вібратора

В автоматичних лініях іноді застосовуються підйомні столи, призначені для переміщення деталі у вертикальному напрямку, наприклад, при зміні висоти транспортування на різних ділянках.

 

Рисунок 4.7.1 - Гідравлічна схема привода підйомного стола

На рис. 4.7.1 показана гідравлічна схема підйомного стола із засувкою. У цьому випадку керування роботою циліндра 6 стола й циліндра 8 засувки виконується одним реверсивним золотником типу 5У4322. При включенні електромагніта 2 масло від насоса спрямовується одночасно в безштокові порожнини циліндрів 6 і 8, виконуючи підйом стола і його фіксацію у верхньому положенні. Швидкість переміщення циліндра 6 регулюється дроселем 9, швидкість переміщення циліндра 8 засувки не регулюється. При включенні електромагніта 3 і вимиканні електромагніта 2 масло від насоса спрямовується спочатку в штокову порожнину циліндра 8 засувки, виконуючи розфіксацію стола. Після зупинки поршня циліндра 8 у вихідному положенні тиск у системі нагнітання підвищується до тиску настроювання напірного золотника 4, при якому останній відкриває прохід маслу в штокову порожнину циліндра 6. Стіл опускається у вихідне положення. Гальмування підйомного стола перед підходом до крайніх положень виконується шляховими дроселями 5 і 7.

 

Рисунок 4.7.2 – Гідравлічна схема привода вібратора

Для видалення стружки із просвердлених отворів перед нарізуванням різьблення на автоматичних лініях застосо-вуються витряхувачі й вібратори. Заготовка після свердлення отворів переміщається транспортером ділянки автоматичної лінії у витряхувач, який повертає її на кут 90 або 180° отвором донизу - до упору в плунжер вібратора. Механізм повороту витряхувача за конструкцією, схемою, роботою й характерис-тикою аналогічний кантувачам.

Гідравлічна схема механізму привода вібратора показана на рис. 4.7.2. Роботою вібратора керує реверсивний золотник 1 типу 5У4321 і дросель 2. При включенні електромагніта масло від насоса надходить до реверсивного золотника 6 привода вібратора, за допомогою якого спрямовується в одну з торцевих порожнин плаваючого золотника 5. Залежно від свого положення золотник 5 з’єднує порожнину 4 циліндра привода вібратора по черзі із насосом і баком. Реверсивний золотник 6 з одного крайнього положення в інше перекидається поршнем 3, у паз якого входить буртик золотника 6. Амплітуда коливань поршня 3, яка необхідна для реверсування напрямку потоку масла до торців плаваючого золотника 5, дорівнює розміру ? плюс хід золотника 6. Кількість подвійних ходів поршня 3 за одиницю часу, тобто частота ударів поршня об заготівку, визначається кількістю масла, що надходить до вібратора, і може регулюватися дроселем 2 у межах 0,5 - 8 подвійних ходів за секунду.

Швидкість переміщення поршня при його втягуванні в корпус вібратора в 3 рази більша, ніж при русі у зворотний бік, внаслідок відповідної різниці його робочих площ. Це сприяє створенню кращих умов для видалення стружки з отворів. Для нормальної роботи вібратора до нього повинно підводитися масло під тиском 20 - 25 кгс/см2. Витрати масла на один подвійний хід поршня вібратора становлять 30 см3.



загрузка...