загрузка...
 
 Принципи лікування
Повернутись до змісту

 Принципи лікування

Режим - залежить від тяжкості захворювання.

Дієта - стіл №15.

Медикаментозне лікування залежить від фази захворювання (загострення, ремісія) і від наявності  того чи іншого синдрому, який домінує.

 У фазу загострення хворі потребують стаціонарного лікування. Обов’язково таким хворим слід уникати охолодження і тривалого навантаження на ноги (стояння, ходьба), що може посилити геморагічне висипання на ногах. Протипоказано введення сироваток та вакцин. Обґрунтоване призначення антибіотиків за наявності хронічних вогнищ інфекції.

 Ураження шкіри та суглобів потребує призначення аскорбінової кислоти, рутину, антигістамінних препаратів.

 При тривалих рецидивах показані нестероїдні протизапальні препарати (індометацин 150-200 мг на добу протягом місяця з подальшим зменшенням дози до підтримуючої - 50-75 мг. Водночас призначають ліки із групи 4-амінохінолінової ряду – хінгамін (делагіл або ж плаквеніл по 0,25-0,5 г на добу протягом 5-6 місяців).

 За наявності абдомінального синдрому доцільно провести гепаринотерапію в добовій дозі 300-400 ОД на кілограм ваги тіла внутрішньовенно чи під шкіру живота кожні 6 годин під контролем коагуляційного гомеостазу. Недостатня ефективність терапії потребує підвищення дози гепарину до 800 ОД/кг. Реологічні властивості крові можна покращити шляхом введення курантилу, пентоксифіліну (тренталу).

 Терапія при ураженні нирок залежить від вираженості патологічного процесу. При латентному гломерулонефриті з помірною протеїнурією та гематурією призначають делагіл чи плаквеніл протягом не менше 6 місяців. При масивній протеїнурії, особливо в поєднанні із пурпурою та суглобовим синдромом, доцільно призначати нестероїдні протизапальні та дезагреганти. За наявності нефротичного синдрому додають імунодепресанти – цитостатики (азатіоприн чи циклофосфан) -100 -150 мг за добу в поєднанні з преднізолоном (30 мг за добу з подальшим зменшенням до підтримуючої -5-15 мг).

Прогноз хвороби залежить від  тяжкості перебігу, вираженості синдромів. При ураженні шкіри та/чи суглобів прогноз сприятливий. Наявність абдомінального синдрому може призвести до смерті хворих (13%  серед оперованих хворих і більше 50% у разі перфорації кишечника). Ураження нирок погіршує прогноз (10-річна виживаність у таких хворих складає лише 51%, причому функція нирок не порушується лише у 37%,  у решти спостерігається хронічна ниркова недостатність).



загрузка...