загрузка...
 
6.3 Такелажні роботи
Повернутись до змісту

6.3 Такелажні роботи

При виконанні монтажних робіт установка промислового обладнання ведеться великими блоками в повністю зібраному вигляді. При цьому виконуються розвантажувальні роботи за допомогою підйомно-транспортного обладнання і такелажного оснащення.

До вантажопідіймальних пристроїв відносять: мостові та автомобільні крани, лебідки, талі, домкрати; до такелажного оснащення: стальні канати, ланцюги, стропи, траверси.

Стропи виготовляють з відрізків канатів і ланцюгів діаметром 12-30 мм (рис.6.1).

 

Рисунок 6.1 – Такелажне оснащення

Канати та стропи виготовляють у майстернях монтажних організацій  або на ремонтних заводах. Вантажопідіймальні пристрої проходять випробування під навантаженням, що в два рази перевищує вагу вантажу. На них закріплюють металеву бирку із зазначенням вантажопідйомності і дати випробувань.

Спосіб підйому обладнання вибирають  залежно від маси та габаритів вантажу. Зусилля у стропах розподіляються  залежно від кута нахилу стропи.

Розглянемо декілька схем (рис. 6.2).

 

Рисунок 6.2 – Розподіл зусилля у стропах

Стропи (ланцюги)  треба вибирати такої довжини, щоб кут між вітками був ? 90? .

Підвішувати вантаж потрібно за рим, що розміщений на фундаментній плиті. Обв’язувати його необхідно так, щоб виключити можливість сповзання строп. На гострих кутах машини необхідно ставити дерев‘яні прокладки, щоб запобігти руйнуванню строп. Вантаж потрібно підіймати і опускати плавно. Стропи знімати тільки після надійного встановлення машини на опорну площину. Забороняється витягувати стропи з-під вантажу за допомогою підйомного механізму. При підйомі вантажу не можна торкатися до стропи і тримати її руками. Важкі вантажі потрібно підіймати в два прийоми: спочатку на висоту 25-30 см , а потім, перевіривши правильність стропування, на потрібну висоту.



загрузка...