загрузка...
 
ВСТУП
Повернутись до змісту

ВСТУП

Правова регламентація господарської діяльності має спрямовуватися на закріплення в законодавстві економічно обґрунтованих принципів її функціонування в умовах конкуренції.

Світовий досвід показує, що на саморегулівний механізм ринку не можна покладатися, сам по собі він не може забезпечити здорових суспільних відносин і не гарантує тривалої економічної стабільності. Держава має всіляко підтримувати підприємництво, особливо малий та середній бізнес, забезпечувати громадянське порозуміння у справах справедливого розподілу прибутків, використовуючи правові засоби, які посилюють мотиваційне значення тих чи інших цілей господарської діяльності.

У процесі здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання виникають, функціонують і припиняються різноманітні відносини. Здійснення господарської діяльності може супроводжуватися виникненням конфліктів, що призводить до суперечностей і господарських спорів. У багатьох випадках ці спори розглядаються в господарських судах за ініціативою однієї зі сторін договору шляхом подання позовної заяви.

Господарський суд – одна з гілок судової влади, на яку Конституцією України покладено здійснення правосуддя в господарських відносинах. Здійснюючи судочинство в господарських відносинах, господарські суди покликані не лише розглядати справи у спорах із метою захисту прав та інтересів учасників господарських правовідносин, що охороняються законом, але й сприяти зміцненню законності в господарських правовідносинах.

Навчальна дисципліна "Господарський процес" відіграє важливу роль у підготовці фахівців за спеціальністю "Правознавство".

Сприяти успішному засвоєнню теоретичних знань і практичних навичок із цієї дисципліни покликаний пропонований навчальний посібник. Його автори мали на меті розглянути найбільш важливі питання господарського процесу і особливо звернути увагу на практичну діяльність господарських судів та працівників юридичних служб суб’єктів господарювання.

Навчальний посібник містить матеріал в обсязі, передбаченому програмою навчальної дисципліни, який викладено у стислій, систематизованій і доступній для студентів формі.

У другому видані враховані зміни у чинному законодавстві , а також норми закону «Про судоустрій і статус суддів» та «Судовий збір».

Навчальний посібник стане в нагоді не лише студентам вищих навчальних закладів, але й практичним працівникам.

Навчальний посібник підготовлений авторським колективом у складі: Горевого В. І., доцента кафедри права Сумського державного університету (вступ, розділи 2, 5, 6, 9, 10), Куліша А. М., д-ра. юрид. наук, професора , декана юридичного факультету СумДУ (розділи 3, 4, 7), Чернадчука В. Д.,

д-ра. юрид. наук, професора кафедри цивільно-правових дисциплін та банківського права Української академії банківської справи Національного банку України (розділи 1, 8, 11).



загрузка...