загрузка...
 
2.6 Використання картинок в ескізах
Повернутись до змісту

2.6 Використання картинок в ескізах

Для подання застосування маркування, розфарбовування або шовкографії виникає необхідність розмістити растрову графіку в деталі. Щоб накласти картинку на ескіз, використовується команда ВставитЬ картинку, щоб застосувати картинку до грані деталі — команди МАРКИРОВАНИЕ або РельЕф. Ці самі команди використовуються для зміни форми або поверхні зображення, досягнення таких ефектів, як піднятий текст, відбитки або обробка текстурної поверхні.

В ескіз можуть уставлятися зображення з файлів з розширеннями .doc, .xls або файли зображень, перелічені в списку, що випадає, діалогового вікна відкриття файлу. Так, наприклад:

bmp-файли, створені в графічній програмі, можуть застосовуватися для вставки текстури і картинок;

doc-файли, можуть застосовуватися для вставки об'єктів WordArt (наприклад, логотипів);

xls-файли, можуть застосовуватися для вставки зони друку для інструкцій, попереджень і заміток.

Розміри накладеного на ескіз зображення показуються як обмежувальний прямокутник. Можна змінити розмір зображення, але не можна змінити його пропорції. Для позиціювання границь зображення використовуються розміри і залежності. За необхідності для зміни напрямку або повороту картинки використовується опція СВОЙСТВА з контекстного меню.

Растрова картинка може бути прозорою, що досягається за допомогою маски, що накладається при вімкнення опції С МАСКОЙ в контекстному меню зображення.

Видимість растрової графіки можна включати і відключати, але обмежуючий прямокутник завжди залишається видимим, тому що він може використовуватися в залежностях і розмірах ескізу. Клацнути правою кнопкою мишки на зображенні в графічній зоні або в браузері і вибрати опцію ВИДИМОСТЬ. Якщо видимість зображення була вимкнена, її можна повернути тільки через вибір значка видимості в браузері.

Для встановлення видимості зображення необхідно активізувати ескіз. У графічній зоні або в браузері деталі клацнути правою кнопкою мишки і вибрати РЕДАКТИРОВАТЬ ЭСКИЗ. У браузері ескізу, клацнути правою кнопкою мишки на значку зображення і вибрати ВИДИМОСТЬ. За необхідності видимість ескізу можна вимкнути. При цьому відключиться вся ескізна геометрія, враховуючи зображення і його прямокутні границі.

Алгоритм додавання растрового зображення в ескіз:

Клацнути на кнопці 2М ЭСКИЗ на стандартній панелі і зазначити плоску грань або робочу площину як площина побудов ескізу.

Викликати команду ВСТАВИТЬ картинку з палітри роботи з ескізами

У діалоговому вікні ОТКРЫТИЕ ФАЙЛА перейти в папку, у якій міститься зображення, вибрати файл і натиснути ОТКРЫТЬ.

Курсор прив’язується до лівого верхнього кута зображення. Зазначити в графічній зоні місце вставки зображення.

Для завершення вставки клацнути правою кнопкою мишки і вибрати ЗавершитЬ з контекстного меню.

При необхідності змінити розміщення зображення.

захопити зображення мишкою і перетягнути його по вертикалі або по горизонталі;

для повороту зображення клацнути мишкою на його кутах;

для зміни розміру зображення клацнути мишкою на його ребрі. При цьому зображення буде зберігати вихідні пропорції.

Для точного визначення границь зображення клацнути мишкою на ребрі або куті обмежувального прямокутника зображення, далі використовувати команди залежностей і розмірів.

За необхідності використання опцій діалогового вікна СВОЙСТВА ИЗОБРАЖЕНИЯ клацнути правою кнопкою мишки в графічній зоні або на значку в браузері.

Якщо нормаль до робочої площини не спрямована перпендикулярно до екрана, можна змінити напрямок зображення. У зоні ОРИЕНТАЦИЯ вибрати поворот праворуч або поворот ліворуч, вертикальне або горизонтальне симетричне зображення.

Для того щоб зображення було прозорим, у зоні ПРОЗРАЧНОСТЬ установити прапорець С МАСКОЙ. У масці задаються кольори, розглянуті як прозорі.

Якщо при виборі зображення був піднятий прапорець Зв'язок, клацнути правою кнопкою мишки на зображенні в браузері і вибрати Обновить для одержання останньої версії зображення.

Растрову графіку можна тимчасово відключити. Для цього в активному ескізі клацнути правою кнопкою мишки на зображенні в графічній зоні або в браузері ескізу і вибрати ВИДИМОСТЬ.

З активного ескізу можна видаляти зображення з розширеннями .doc, .xls, .bmp або будь-які файли зображень, типи яких перелічені в списку, що випадає, діалогового вікна відкриття файлів. Алгоритм видалення растрового зображення з ескізу наступний.

У середовищі деталі клацнути правою кнопкою мишки в графічній зоні або в браузері і вибрати РЕДАКТИРОВАТЬ ЭСКИЗ.

В активному ескізі клацнути правою кнопкою мишки на зображенні в графічній зоні або в браузері ескізу і вибрати УДАЛИТЬ. Якщо видимість зображення вимкнена, то його можна вибрати тільки в браузері ескізу.

Зображення також віддаляється при видаленні однієї зі сторін обмежуваного прямокутника.



загрузка...