загрузка...
 
3.6.4 Протягування по траєкторії
Повернутись до змісту

3.6.4 Протягування по траєкторії

 

Одним з методів створення або модифікації деталі є протягання профілю по траєкторії. Процес створення елемента протягуванням по траєкторії нагадує екструзію (видавлювання), але профіль переміщується не по осі Z, а уздовж певного шляху, що називається траєкторією. Твердотільний елемент, що одержується шляхом протягування перетину по траєкторії, є ескізованим елементом. Такі елементи використовуються для моделювання об'єктів, які мають однакову форму уздовж нерегулярної траєкторії, такої, як пази для прокладок, ущільнення, рукоятки, кабеля або трубопроводи.

Конструктивний елемент ПРОТЯГИВАНИЕ - це об'ємне тіло, сформоване переміщенням контуру уздовж плоскої траєкторії. Елемент зрушення може бути поверхнею, використовуваною для обмеження інших конструктивних елементів або для поділу деталі. Для створення такого елемента необхідна наявність двох ескізів:

ескіз поперечного перерізу - замкнена лінія (контур), призначена для створення елементів

ескіз траєкторії - плоский шлях переміщення елементів протягування, що представляє собою як контур, так і розімкнену лінію, але обов'язково перебуває у площині, що перетинається із профілем. Як траєкторії для протягування можуть застосовуватися лінії, дуги, сплайни, кола, еліпси, поверхневі нитки і екстраполяційні лінії.

Поверхні зрушення використовуються для уточнення форми конструктивних елементів, наприклад, як обмежувальна або подільна площини. Якщо елемент обертання створюється першим у деталі, то він стає базовим конструктивним елементом.

При роботі зі складанням при створенні тіл зрушенням існують такі обмеження при створенні елементів зрушення:

результатом команди не може бути поверхня

операції ОБЪЕДИНЕНИЕ і ПЕРЕСЕЧЕНИЕ не підтримуються.



загрузка...