загрузка...
 
3.7.4 Елементи зрушення
Повернутись до змісту

3.7.4 Елементи зрушення

Діалогове вікно СДВИГ створення твердотільного елемента шляхом протягування одного або кількох профілів (замкнених контурів) уздовж траєкторії відкривається після клацання по однойменній кнопці на панелі інструментів КОНСТРУКТИВНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ. Якщо в ескізі є тільки один профіль, то після клацання при відкритті діалогового вікна він буде автоматично підсвічений. Початкова точка повинна бути розміщена на перетині площин профілю і шляхи. Опції діалогового вікна СДВИГ протягування профілю по траєкторії розміщені на двох вкладках:

ФОРМА – вкладка, на якій містяться кнопки вибору одного або кількох контурів для їх зрушення уздовж заданої траєкторії:

ЭСКИЗ – кнопка вибору одного або кількох контурів для їх зрушення уздовж заданої траєкторії. Якщо в графічній зоні утримується кілька профілів, і жоден з них до введення команди не був обраний, то після натискання цієї кнопки необхідно видалити потрібні профілі. Контури можуть бути вкладеними, але не повинні перетинатися. Для вибору кількох контурів слід втримувати натиснутою клавішу CTRL. Ескіз повинен являти собою замкнений контур, крім тих випадків, коли будується поверхня;

ТРАЕКТОРИЯ - кнопка вибору траєкторії і кінцевих точок зрушення. Контур, що зрушує, зберігає перпендикулярне розміщення до траєкторії;

Результат – дві кнопки, що забезпечують створення тіла або поверхні;

ЛОГИЧЕСКАЯ ОПЕРАЦИЯ – зона, у якій розміщені кнопки задання логічної операції над наявним конструктивним елементом і створюваним елементом зрушення. Елемент протягування може поєднуватися з іншим елементом, вилучатися з нього або утворювати перетин   з ним. Якщо створюється базовий конструктивний елемент, то вибір цих операцій не доступний;

ОГРАНИЧЕНИЯ  - глибина елемента зрушення визначається кінцевими точками траєкторії;

ПОДРОБНОСТИ – вкладка, на якій міститься текстове поле УГОЛ КОНУСА, у якому задається кут конуса елемента зрушення щодо нормалі до площини побудов. Якщо задано кут конуса, то в графічній зоні відображається напрямок звуження (величина кута не відображається). Ця опція не доступна при виборі замкнених траєкторій. У графічному вікні символ зображенняє напрямок конусності.

Кут конусності виконується однаковим в обох напрямках. При його завданні його тільки в одному напрямку виконується екструзія елемента без нахилу площини, тому потім слід зробити нахил цієї площини по команді Face Draft (Нахил площини). Кут конуса:

додатний - площа поперечного переріза елемента зрушення від початку до кінця траєкторії збільшується

позитивний - площа поперечного переріза елемента зрушення від початку до кінця траєкторії зменшується

вкладені контури - при додатному куті конуса зовнішній контур розходиться, внутрішній - сходиться. При від’ємному куті конуса контури поводяться навпаки

Алгоритм побудови конструктивного елемента шляхом переміщення наявного контуру уздовж плоскої траєкторії:

Створити ескіз контуру і ескіз траєкторії в пересічних площинах. Ескіз повинен являти собою замкнений контур, крім тих випадків, коли будується поверхня. Наявність двох непоглинених ескізів (контуру і траєкторії), побудованих у пересічних площинах обов'язкове умови для створення елемента протягування.

Викликати команду СДВИГ:

якщо в ескізі є один контур, то він вигляділяється автоматично;

якщо ні, то натиснути  кнопку ЭСКИЗ і вибрати потрібний контур. Як контури можуть використовуватися тільки непоглинені ескізи на активній площині побудов.

Натиснути  кнопку ТРАЕКТОРИЯ і зазначити траєкторію на екрані.

У текстове поле УГОЛ ввести значення кута конусності. У графічній зоні зображується напрямок відомості на конус.

Вибрати тип взаємодії з іншими конструктивними елементами — ОБЪЕДИНЕНИЕ, ВЫЧЕТАНИЕ або ПЕРЕСЕЧЕНИЕ або створення поверхні. Якщо створюється базовий конструктивний елемент, то вибір операцій не доступний.

Натиснути  одну із кнопок зміни напрямку протягування. Обраний напрямок схематично зображується на моделі в графічній зоні.

Натиснути OK.



загрузка...