загрузка...
 
Висновки
Повернутись до змісту

Висновки

Таким чином, на базі вивченого матеріалу ми з’ясували, що коріння економіки як науки і сфери діяльності людини, сягають трьохсот років до нашої ери. Суттєвим для розуміння є визначення економіки як науки та сфери діяльності людини. У сучасній економічній системі виокремлюють трьох її головних учасників - сім’ї, підприємства і державу, і відповідно коло проблем, які досліджує економічна наука, можна звести до проблем економіки сім'ї, економіки фірми, економіки ринків факторів виробництва, товарів і послуг та проблем загальноекономічних процесів.

Головною з економічних проблем є проблема розпорядження обмеженими виробничими ресурсами, щоб створити з них більше тих життєвих благ, які потрібні людям для задоволення їхніх потреб. Щоб визначити коло тих потреб, які задовольняються завдяки, перш за все, господарській діяльності, знаменитий американський соціолог Абрахам Маслоу запропонував спеціальну «піраміду потреб».

Щоб одержати життєві блага, людям доводиться здійснювати такі основні типи господарської діяльності, як виробництво товарів і послуг та обмін виробленими товарами. Для виробництва людина використовує різні види ресурсів, серед яких виділяють основні фактори виробництва – працю, землю і капітал, а  також специфічні – інформацію та підприємницький ресурс. Удосконалюючи способи використання економічних ресурсів, людство поклало в основу своєї господарської діяльності два найважливіші елементи: спеціалізацію, яка стала чинником зростання продуктивності праці, і торгівлю.



загрузка...