загрузка...
 
2.4 Монтаж компресора й електродвигуна
Повернутись до змісту

2.4 Монтаж компресора й електродвигуна

Після підготовки фундаментів до розміщення на них устаткування розпочинають установлення устаткування на фундаменти відповідно до розмірних прив'язок і висотних оцінок проекту за так званими установочними базами [17, 18].

Установочні бази поділяють на:

– опорні;

– перевірні.

Опорними базами називають поверхні рам, станин і деталей, які є опорами для встановлення устаткування й деталей.

Перевірними базами називають поверхні устаткування, які використовуються для його вивірення. У компресорах такими базами можуть бути спеціально підготовлені майданчики для установлення слюсарних або монтажних рівнів із пристосуваннями. Для вивірення сполучення деталей машин використовують оброблені торцеві поверхні циліндрів, маховиків, шківів, сполучних муфт, а також ущільнювальні площини фланців.

Вивірення устаткування на горизонтальність

При вивіренні устаткування кожного виду варто користуватися одними і тими ж базами. При встановленні устаткування перевіряють правильність його розміщення за сталевими пластинами, забитими у бетон фундаменту з ризками, які відповідають їх поздовжнім і поперечним осям, а за реперними точками фундаментів уточнюють висотні оцінки встановлюваного устаткування.

 

а)

б)

 

в)

г)

 

Рисунок 2.5 – Пристрій для вивірення обладнання:а – пакет металевих плоских підкладок; б – пакет клинових підкладок; в – рама з регулювальним гвинтом; г – регулювальний клиновий пристрій; 1 – плоскі підкладки; 2 – клинові підкладки; 3 – втулка нарізна; 4 – гвинт регулювальний; 5 – підкладка під гвинт; 6 – бетонна підливка на фундаменті

Металеві підкладки можуть бути плоскими (рисунок 2.5 а) і клиновими (рисунок 2.5 б). Клинові підкладки використовують для більш точного регулювання положення рами. Пакети плоских підкладок набирають із 3-4 сталевих пластин довжиною 180 мм, шириною 80-70 мм і товщиною 10-15 мм, з добре обробленими поверхнями.

Клинові підкладки (у кількості 2-3) виготовляють зі сталі або чавуну розміром 160x50 мм, з поверхнями, обробленими з ухилом 1:10 або 1:20.

У місцях розміщення підкладок вирівнюють поверхню бетону, зрубують виступні місця бетону, притирають підкладки до бетону до повного з’єднання з бетоном і розташовують всі підкладки на фундаменті в єдиній горизонтальній площині.

Негоризонтальність підкладок допускається в межах 0,5-1 мм на 1000 мм довжини при перевірці їхнього розташування рівнем за допомогою контрольної монтажної лінійки, що укладається на підкладках у різних напрямках. У пакетах підкладок не допускають більше чотирьох пластин.

На окремі плоскі підкладки кладуть клинові регулювальні підкладки й регулюють висоту пакета, пересуваючи клинові підкладки відносно плоских, ударяючи по клинах молотком.

Для більш швидкого й точного регулювання встановлюваного устаткування застосовують нарізний регулювальний пристрій (рисунок 2.5 в).

Клиновий пристрій (рисунок 2.5 г) складається з верхньої й нижньої коритоподібної клинової сталевої або чавунної пластин із гвинтом і нарізною втулкою. При регулюванні машин клинові пристрої розміщують під рамою встановлюваного устаткування.

Вивірення горизонтальності установки здійснюється за допомогою рівня з ціною розподілу 0,1 м на 1м довжини. Рівень укладають у двох взаємно перпендикулярних напрямках на перевірні бази устаткування: торцеві площини циліндрів, маховики, шківи, ущільнювальні площини фланцевих з'єднань та ін.

Величини допуску на негоризонтальність розташовуваних машин різного типу (у мм на  1000 мм довжини рами) наведені в таблиці 2.1.

Таблиця 2.1 – величина допуску на негоризонтальність

Тип обладнання

Уздовж осі вала

Упоперек осі вала

Вертикальні та U-подібні компресори

0,1 – 0,2

0,2 – 0,3

Горизонтальні компресори

0,1

0,2

Насоси та вентилятори

0,2 – 0,3

0,3 – 0,4



загрузка...