загрузка...
 
2.6.4 Монтаж фільтрів
Повернутись до змісту

2.6.4 Монтаж фільтрів

Фільтри,  що використовуються в холодильних установках, бувають двох видів:

– технологічні фільтри-осушувачі;

– грязевловлювачі.

Технологічні фільтри-осушувачі з адсорбентом

(рис. 2.19) використовують при монтажі хладонових систем.

Вони призначені для вловлювання з хладонової системи вологи, що залишилася в порожнинах після монтажу, а також вологи, що виділяється в процесі роботи холодильної машини. Технологічний фільтр-осушувач, використовуваний при монтажі установок, заповнюють синтетичним цеолітом у вигляді таблеток, що розташовуються у сіткових патронах.

 

Рисунок 2.19 – Фільтр-осушувач:1 – ніпель; 2,6 – прокладка паронітова; 3 – гайка накидна; 4 – корпус; 5 – адсорбент; 7 – кришка; 8 – пружина; 9 – фільтр; 10 – гільза; 11 – сітка; 12 – кільце

Фільтр-осушувач 1 зазвичай встановлюють на лінії рідини перед терморегулюючим вентилем 2 для захисту його від води та бруду (рис. 2.20).

 

Рисунок 2.20 – Встановлення фільтра-осушувача

Швидкість холодоагенту в рідинній лінії невисока, і тому контакт між холодоагентом і твердим сердечником фільтра-осушувача досить гарний. У той же час гідравлічний опір фільтра незначний.

Фільтр-осушувач може бути також установлений на всмоктувальній магістралі, де його завданням є захист компресора від бруду й вологи, наявної в холодоагенті.

Фільтри, що встановлюються на всмоктувальному трубопроводі, так названі «антикислотні» фільтри, застосовують для видалення кислот із системи після виходу двигуна компресора з ладу в результаті перевитрат. Для того, щоб падіння тиску на фільтрі було невеликим, фільтр, що встановлюється на лінії всмоктування, повинен бути більше фільтра, що встановлюється на рідинній лінії.

При установці фільтра напрямок стрілки на його етикетці повинен збігатися з напрямком течії холодоагенту в магістралі. Фільтр-осушувач може мати різну орієнтацію в просторі, але при цьому необхідно враховувати таке:

– вертикальний монтаж зі спадним потоком холодоагенту дозволяє здійснювати швидке спорожнювання (вакуумування) холодильної системи;

– вертикальний монтаж з потоком холодоагенту, що сходить, збільшує час спорожнювання (вакуумування) холодильної системи, оскільки холодоагент повинен випаруватися з фільтра-осушувача.

Необхідна заміна фільтра-осушувача, якщо:

1) індикатор оглядового скла показує високий вміст вологи;

2) падіння тиску на фільтрі занадто велике (у процесі звичайної роботи спостерігаються міхурі в оглядовому склі);

3) замінений основний агрегат холодильної системи, наприклад, компресор;

4) при кожному відкритті холодильного контуру, наприклад, у випадку заміни клапанного вузла терморегулюючого вентиля.

Грязевловлювачі — це сітчасті фільтри (рис. 2.21), призначені для вловлювання піску, окалини й інших забруднень систем. Їх розміщують на всмоктувальних трубопроводах так, щоб засмоктувані пари холодоагенту надходили всередину фільтруючих сіток.

 

Рисунок 2.21 – Грязевловлювач:1 – корпус; 2 – гільза; 3 – сітка-фільтр; 4 – кришка; 5 – пружина; 6 – штуцер

Перед монтажем внутрішні порожнини й сітки перевіряють на справність і чистоту. Встановлюють грязевловлювач відповідно до проекту, передбачаючи зручний доступ до знімного глухого фланця з фільтруючими сітками й можливість промивання сіток з метою видалення з їхніх поверхонь всіх  забруднень.



загрузка...