загрузка...
 
6.1.4 Відтаювання теплообмінного обладнання
Повернутись до змісту

6.1.4 Відтаювання теплообмінного обладнання

Під час нормальної роботи холодильної установки утворюється снігова шуба на поверхні камерних теплообмінних приладів [9, 28].

Основними способами відтаювання камерних приладів безпосереднього охолодження є:

– відтаювання повітроохолоджувачів теплим повітрям;

– зрошення зовнішньої поверхні камерних приладів теплою водою;

– використання електрообігрівання;

– відтаювання гарячою парою холодоагенту.

Відтаювання повітроохолоджувачів теплим повітрям

За допомогою шиберів перекривають повітряні канали повітроохолоджувача, відокремлюючи його від охолоджуваного приміщення. Вентилятори апарата не вимикають. Відтаювання відбувається як за рахунок високої температури зовнішнього повітря, так і за рахунок рециркуляції повітря у повітроохолоджувачі при увімкнених термоелектронагрівачах, вбудованих в апарат.

Зрошення поверхні повітроохолоджувачів водою

Для даного способу відтаювання використовується вода із системи оборотного водопостачання. Температура води не повинна перевищувати 25 – 30°С, оскільки при більшій температурі в охолоджуваному приміщенні утвориться туман. Вода подається в перфоровані трубки, розташовані над батареями повітроохолоджувача, і розприскується. Стікаючи по батареях, вода потрапляє в піддон, а потім у каналізацію.

Відтаювання електрообігріванням

При електричному нагріванні батарей повітроохолоджувача використовується такий спосіб установлення електронагрівників. Кабель навивається на трубопроводи, і при пропусканні по ньому струму він нагрівається. Застосовується для трубопроводів зливання води та для батарей зі спіральним оребренням.

При установленні електронагрівників під батареєю тепле повітря піднімається нагору, й відтає іній на поверхні батарей. Піддон нагрівається від тих самих електронагрівників за рахунок теплоти випромінювання. Електронагрівники можуть монтуватися в ребра батарей паралельно основним трубам. Відтаювання без проміжного теплоносія передбачає нагрівання батарей струмами низької напруги за рахунок омічного опору. У цьому випадку батарея повинна бути відділена від трубопроводів і корпусу повітроохолоджувача електроізоляційним матеріалом.

Відтаювання камерних приладів гарячою парою холодоагенту

Для відтаювання використовується внутрішня теплота пари, що конденсується в процесі відтаювання. Шар снігової шуби відтає зсередини, і значна його частина відокремлюється шматками. При цьому способі відтаювання одночасно відводиться масло з камерних приладів.

Схема автоматичного відтаювання повітроохолоджувача наведена на рисунку 6.7 . На початку циклу відтаювання закривається соленоїдний вентиль СВ1 на трубопроводі зливання холодоагенту й відкривається CB2 на трубопроводі подачі гарячої  пари в батарею. Внаслідок підвищення тиску в батареї зворотний клапан закривається, припиняючи подачу в батарею рідкого холодоагенту. Гаряча пара послідовно обмиває трубопровід зливу поталої води, піддон і надходить у батарею. Конденсат видаляється з батареї в циркуляційний ресивер через постійно відкритий вентиль РВ2. Після закінчення відтаювання вентиль СВ2 закривається, а вентиль СВ1 відкривається, і повітроохолоджувач входить у режим охолодження.

 

Рисунок 6.7 – Схема автоматичного відтаювання повітроохолоджувача:1 – повітроохолоджувач; 2– піддон

Відтаювання снігової шуби з розсільних батарей роблять підігрітим розсолом. Для підігріву розсолу в бак установлюють електронагрівачі або в схемі передбачають бойлер, у якому розсіл підігрівають парою або гарячою водою. Потім підігрітий розсіл подається в камерні прилади, де віддає тепло сніговій шубі, яка утворилась на поверхні приладів.



загрузка...