загрузка...
 
6.3 Основні несправності механізмів та деталей
Повернутись до змісту

6.3 Основні несправності механізмів та деталей

Несправності у роботі установок відбуваються внаслідок конструктивного недоопрацювання окремих деталей і вузлів, помилок, допущених при їх виготовленні, недотриманні вимог інструкцій та норм експлуатації [7, 9, 15, 26]. Наприклад, дефекти при виготовленні всмоктувальних і нагнітальних клапанів і поршневих кілець, неправильний їх монтаж, недотримання правил експлуатації, неякісний ремонт призводять до зниження енергетичних показників компресора.

Основними причинами руйнування шатунів є надмірне й нерівномірне затягування шатунних болтів, ослаблення гайок болтів під час роботи, наявність люфтів у підшипниках нижніх головок шатунів, заїдання поршня в циліндрі, дефекти у виготовленні і монтажі деталей механізму руху, низька якість матеріалу деталей.

Руйнування шатунів та шатунних болтів може призвести до пошкодження колінчастого вала, картера та інших деталей машини. Основними засобами запобігання руйнуванню шатунів і шатунних болтів є комплексний контроль при виготовленні, монтажі, експлуатації та ремонті, а також своєчасна заміна шатунів і шатунних болтів, що відпрацювали граничні терміни служби.

Заклинювання поршня може призвести до руйнування шатуна, колінчастого вала, циліндрів картера. Воно виникає при недостатньому змащуванні, перекосах кривошипно-шатунного вузла, сильному нагріванні поршня і поршневих кілець, різкій зміні режиму охолодження циліндра.

Руйнування поршневих кілець можливе при низькій якості матеріалу, похибках виготовлення й монтажу, недотриманні правил експлуатації.

Причинами, які порушують нормальний режим роботи клапанів компресора, є заїдання клапанних пластин при неправильному збиранні та забрудненні, установлення пружин із жорсткістю, що не відповідає розрахунковій, наявність нагару на деталях клапана, спрацювання сідла і клапанних пластин та інші дефекти. Причина недостатньої довговічності клапанів – важкі умови роботи, що викликають руйнування пластини від втомленості.

Нормальна робота сальників залежить від точності їх виготовлення та підгон­ки. Зношування ущільнювальних елементів прискорюється при недостатньому зма­щуванні, недотриманні монтажних зазорів та умов експлуатації.

Руйнування чавунних маховиків можливе за наявності у литві раковин, тріщин, при дефектах монтажу (перекоси, недостатня точність балансування), виникненні гідравлічного удару або різкому заклинюванні поршня в циліндрі.

Якщо компресор установлено в приміщеннях з мінусовою температурою, а також при тривалій роботі вологим ходом, можливе розморожування його водяної оболонки. Щоб уникнути цього, припиняють подачу води і виділяють її з оболонки.

У багатьох випадках надійність і довговічність холодильної установки залежать від безвідмовної роботи запобіжних і зворотних клапанів, засувок, запірних і регулювальних вентилів. Погнутість та заїдання шпинделя, перекіс, надмірне затискання та зношення сальникового набиття, поломка і погане припасування до сідла та інші дефекти арматури порушують нормальну роботу холодильної установки.



загрузка...