загрузка...
 
ПЕРЕДМОВА
Повернутись до змісту

ПЕРЕДМОВА

Пропонований навчальний посібник «Лінгвістич-ний статус квантитативних одиниць: парадигматична та синтагматична представленість» має довідково-навчальний характер і рекомендований для детального вивчення квантитативних одиниць англійської мови. Пізнання природи квантитативних одиниць має не тільки теоретич-не, але й прикладне значення. Системно-функціональний підхід, що запропонований до вивчення квантитативних одиниць, розкриває їх сутнісні характеристики, статус у системах мови й мовлення. Навчальний посібник складається з двох частин: теоретичної і практичної. У першій частині увага фокусується на вивченні теорії про систему мови й мовлення, про польовий підхід до вивчення мовних явищ, про поліфункціональність, про семантичну деривацію, про парадигматичні і синтагматич-ні відношення квантитативних одиниць. Перша частина посібника складається з 2 блоків: «Парадигматична пред-ставленість квантитативних одиниць сучасної англійської мови» і «Функціональні особливості квантитативних одиниць сучасної англійської мови», які містять теоретичні положення з питань: 1. Польовий підхід у вивченні лінгвістичної категорії кількості. 2. Реалізація принципу системності в лексико-семантичному полі кількості.      3. Функціональні особливості квантитативних одиниць сучасної англійської мови. Специфіка відбиття кількісних відношень об’єктивної дійсності в мовленні.     4. Функціонально-семантичне поле квантитатив-ності.   5. Сполучні можливості числівників 6. Специфікатор як прагмасемантичний компонент нумерального сполучення. 7. Якісно-номінативні характеристики квантитативних одиниць 8. Процес деквантифікації кількісних одиниць.9. ФСПК – засіб відображення наукових та емпіричних знань.

Теоретичне обґрунтування природи квантитативних одиниць уможливлює виконання завдань, що подані у другій частині  посібника. Практична частина містить серію вправ з релевантних питань, які розраховані на поглиблення вивчення семантичного наповнення, синтаксичного, епідигматичного та прагматичного буття квантитативних одиниць, їх функціональних характеристик і дискурсивного оточення. Посібник містить контрольні завдання, тести та вправи. Корисну інформацію подано в кількох додатках (результати статистичних досліджень щодо парадигматичної представленості квантитативних одиниць у словнику англійської мови, список англійських та американських одиниць виміру та їхніх умовних позначень з українськими відповідниками, англо-український словник фразеологічних одиниць із квантитативним компонентом та ін.). Подається наукова література, що рекомендована для кращого засвоєння та поглибленого вивчення матеріалу.

Матеріали навчального посібника мають надійну методологічну базу і призначені для науковців-філологів, а також для викладачів англійської мови і перекладу, магістрантів та аспірантів, які поглиблено вивчають різні лінгвістичні парадигми. Актуальність проблем, особливості методів репрезентації результатів лінгвістичних досліджень дозволяють використовувати його у навчальній роботі студентів. Отримані знання про системно-функціональні особливості КО можуть бути використані в теоретичних курсах з мовознавства, стилістики, лексикології, теоретичної граматики, у практичних курсах англійської мови, а також під час написання курсових і дипломних робіт.

Автор висловлює подяку рецензентам за поради і зауваження, що сприяли покращанню змісту і структури посібника.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Сумський державний університет

О. М. Медвідь

Лінгвістичний статус квантитативних одиниць: парадигматична та синтагматична представленість

Навчальний посібник

Рекомендовано  Міністерством  освіти і науки, молоді та спорту України

Суми Сумський державний університет 2012

УДК 811.111’25

ББК  81.432.1-3

М 42

Рецензенти:

Ю. А. Зацний – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Запорізького національного університету;

А. П. Мартинюк – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу англійської мови Харківського національного університету  ім. В. Н. Каразіна;

А. О. Ходцева – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов ВНЗ УАБС НБУ

Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів

(лист № 1/11-5784 від 26.04.2012 р.)

Медвідь О. М.Лінгвістичний статус квантитативних одиниць: парадигматична та   синтагматична представленість : навч. посіб. / О. М. Медвідь. – Суми : Сумський державний університет, 2012. – 197 с.ISBN 978-966-657-424-7

Навчальний посібник підготовлений відповідно до типової програми, містить вправи, контрольні завдання, перелік перспективних тем дослідження, список рекомендованої літератури для подальшого вивчення.

Матеріали посібника мають надійну методологічну базу і призначені для широкого кола користувачів, які прагнуть удосконалити свої знання англійської мови та перекладацькі вміння, насамперед для науковців-філологів, а також для викладачів англійської мови і перекладу, магістрантів та аспірантів, які поглиблено вивчають різні лінгвістичні парадигми.

 Підготовка навчального посібника «Лінгвістичний статус квантитативних одиниць: парадигматична та синтагматична представленість» зумовлена переходом викладання на кредитно-модульну систему та створення сучасних посібників для студентів філологічних відділень вищих навчальних закладів України. Це видання має на меті заповнити лакуни у навчальній літературі щодо вивчення квантитативних одиниць англійської мови.

УДК    811.111’25

ББК 81.432.1-3

ISBN 978-966-657-424-7

  © Медвідь О. М., 2012

  © Сумський державний університет, 2012

 



загрузка...