загрузка...
 
Загальні методичні вказівки до розв’язання задач та виконання контрольних робіт
Повернутись до змісту

Загальні методичні вказівки до розв’язання задач та виконання контрольних робіт

1 За час вивчення курсу загальної фізики студент повинен виконати три контрольні роботи, одну за кожен семестр.

2 Номери завдань, які студент повинен включити в свою контрольну роботу, визначаються за таблицями варіантів. Номер варіанта відповідає номеру у списку групи (узгоджується з викладачем).

3 Контрольні роботи потрібно виконувати в окремому зошиті, на обкладинці якого слід навести відомості про студента за таким зразком:

Сумський державний університет

Контрольна робота 1 (2, 3)

із загальної фізики

студента ІІ курсу інженерного факультету

групи І –51

Прономарчука Сергія Вікторовича

м. Суми

2006 р.

Для зауважень викладача на сторінках зошита потрібно залишити поля.

4 Умови задач в контрольній роботі треба переписати повністю без скорочень. Після цього записати їх короткі умови та перевести всі дані, що задані в умовах, у систему СІ.

5 Розв’язувати задачі потрібно в загальному вигляді, тобто виразити шукану величину в буквених позначеннях величин, заданих в умові завдання. При такому способі розв’язання не проводяться обчислення проміжних величин.

6 Розв’язання задач слід супроводжувати короткими, але вичерпними поясненнями; у тих випадках, коли це необхідно, додати креслення або навести рисунки. Рисунки та креслення виконуються за допомогою креслярського приладдя.

7 Після отримання розрахункової формули для перевірки правильності її слід підставити в праву частину формули замість символів величин позначення одиниць цих величин, провести з ними необхідні дії і переконатися в тому, що одержана при цьому одиниця відповідає шуканій величині (див. приклад 4 на с. 66). Якщо такої відповідності немає, то це означає, що задача розв’язана неправильно.

8 Числові значення величин при підстановці їх в розрахункову формулу слід виражати тільки в одиницях СІ. Як виняток допускається виражати числові значення однорідних величин, що стоять в чисельнику і знаменнику дробу і мають однакові ступені в будь-яких, але однакових одиницях.

9 При підстановці в розрахункову формулу, а також при записі відповіді числові значення величин слід записувати як добуток десяткового дробу з однією значущою цифрою перед комою на відповідний ступінь десяти. Наприклад, замість 76400 треба записати 7,64·104, замість 0,00329 записати 3,29·10-3 і т.ін.

10 Обчислення за розрахунковою формулою необхідно проводити з дотриманням правил наближених обчислень. Як правило, остаточну відповідь слід записувати з трьома значущими цифрами. Це стосується і до випадку, коли результат отриманий із застосуванням калькулятора.

11 У кінці контрольної роботи слід зазначити, яким підручником або навчальним посібником студент користувався при вивченні курсу фізики (назва підручника, автор, рік видання). Це робиться для того, щоб рецензент у разі потреби міг вказати, який матеріал необхідно вивчити студенту для завершення контрольної роботи.

12 Якщо контрольна робота при перевірці не зарахована, студент зобов'язаний представити її на повторну рецензію, включивши в неї ті завдання, розв’язки яких виявилися неправильними. Повторну роботу необхідно представити разом із незарахованою.

13 Зараховані контрольні роботи подаються екзаменатору. Студент повинен бути готовий під час іспиту дати пояснення по суті розв’язання задач, що входять в контрольні роботи.



загрузка...