загрузка...
 
ЛЕКЦІЯ 4 НАПІВПРОВІДНИКОВІ ДІОДИ 4.1  Класифікація та система позначень діодів
Повернутись до змісту

ЛЕКЦІЯ 4 НАПІВПРОВІДНИКОВІ ДІОДИ 4.1  Класифікація та система позначень діодів

Напівпровідникові діоди – це електроперетворювальний напівпровідниковий прилад з одним електричним переходом та двома виводами.

Залежно від області використання розрізняють випрямлювальні, універсальні (високоомні), імпульсні, надвисокочастотні, тунельні обернені діоди, варикапи, стабілітрони, фото- та світлодіоди. За типом переходу розрізняють площинні та точкові діоди. Площинні діоди мають р-n-перехід, лінійні розміри якого, що визначають площу переходу, значно перевищують його товщину. До точкових належать діоди, лінійні розміри переходу яких менші товщини запірного шару.

Система позначень діодів, прямий струм яких не перевищує 10А, згідно з ГОСТ 10862-72 має 6 елементів.

Перший елемент – літера або цифра, яка визначає вихідний матеріал виготовлення. При цьому літера вживається для приладів, які призначено до використання в пристроях широкого застосування, а цифра – для діодів у пристроях спеціального застосування. Наприклад, Г або І –германій або сполуки, К або 2 –кремній або його сполуки, А або З –сполуки галію.

Другий елемент – літера, яка визначає підклас приладу. Наприклад, Д- випрямлювальний, імпульсний або універсальний діод, С- стабілітрони, В – варикапи, ФД –фотодіоди, Л – світлодіоди, И(І) – тунельні, або обернені, діоди.

Третій елемент – цифра від 1 до 9, що вказує на призначення приладу.

Четвертий та п’ятий елементи (від 01 до 99) - порядковий номер розробки.

Шостий елемент – літера від А до Я  - вказує на параметричну групу технологічного типу.

Стабілітрони мають свою особливу систему позначень, яка відрізніється від попередньої третім, четвертим та п’ятим елементами згідно з таблицею 4.1.

Таблиця 4.1

Елемент позначення

Напруга стабілізації

Третій елемент:

 

1

4

7

 

2

5

8

 

3

6

9

Четвертий та п’ятий елементи

Від 01 до 99 (четвертий елемент вказує на ціле число, а п’ятий – на десяті частки напруги стабілізації)

Від 10 до 99 (позначають номінальну напругу стабілізації у вольтах)

Від 00 до 99 (позначають різницю між напругою стабілізації та 100В)

Система позначень діодів, розроблених до 1964 р., має два або три елементи. Перший елемент – літера Д. Другий елемент – цифра, що вказує на класифікаційну групу діодів. Третій елемент – літера, що характеризує різновид діода в даній групі.



загрузка...