загрузка...
 
Технологічні особливості плоского шліфування різальних інструментів
Повернутись до змісту

Технологічні особливості плоского шліфування різальних інструментів

Для плоского шліфування ножів збірних фрез, оснащених твердосплавними пластинами, застосовують спосіб електрохімічного діамантового шліфування (ЕХАШ) торцем спеціального струмопровідного діамантового круга з канавками в робочому шарі, що мають вихід рідини через канали на периферію.

Профільне шліфування фасонних різців

    Задні поверхні призматичних і круглих фасонних різців отримують одним з двох методів профільного шліфування: копіюванням або обгинанням (рисунок 4.9).

 При копіюванні профіль інструмента на оброблюваній ділянці повністю збігається з профілем шліфувального круга. Обробка ведеться за всім профілем або за елементами.

Метод копіювання дозволяє використовувати універсальне обладнання (круглошліфувальні, різешліфувальні і плоскошліфувальні верстати) і забезпечує порівняно більшу продуктивність. Метод копіювання по всьому профілю є найпродуктивнішим, але вимагає складної правки круга.Можливості його використання обмежені шириною шліфувального круга, жорсткістю і потужністю шліфувального верстата.

    У промисловості найбільше застосування при обробці профілю фасонних різців отримав метод копіювання за

Подпись:  

 

Рисунок 4.9 – Схеми шліфування профілю фасонних різців

а) шліфування копіюванням всього профілю;

б) копіюванням за елементами; в) копіювання обгинанням

елементами. Для шліфування фасонних різців із швидкорізальної сталі використовують переважно круги з електрокорунду на керамічній зв'язці.

 При обгинанні профілі оброблюваної заготовки інструмента і шліфувального круга не збігаються, а складний контур утворюється як огинання різних положень шліфувального круга простої форми, отримуваних внаслідок рухів верстата або пристрою.

   Метод обгинання, здійснюваний на спеціальних профілешліфувальних верстатах, набув поширення при одиничному і дрібносерійному виготовленні фасонних різців із складним профілем.

 Для обробки фасонних різців із швидкорізальної сталі використовують двокутові круги з електрокорунду на керамічній зв'язці. Фасонні різці з твердого сплаву шліфують двокутними діамантовими кругами на органічній або металічній зв'язках.

При профільному шліфуванні методом копіювання використовують фасонні шліфувальні круги, правку яких здійснюють за допомогою різних пристроїв.

   Призматичні різці при шліфуванні профілю різальної частини закріплюють у пристрої, щоб уся обробка і контроль профілю проводилися, не знімаючи різця.

Круглі фасонні різці шліфують у центрах.

При профільному шліфуванні методом обгинання  використовують два кутові круги з кутом профілю 600 і радіусом при вершині 1-2мм. Обробку ведуть на профільно- шліфувальних верстатах або верстатах з ЧПК.



загрузка...