загрузка...
 
Шліфування профілю шліцьових протяжок
Повернутись до змісту

Шліфування профілю шліцьових протяжок

    Існує чотири основні види профілів шліцьових з'єднань і відповідно протяжок: прямобічні, евольвентні, трапецієподібні і трикутні. Шліфування шліців проводиться за методом копіювання, при якому профіль протяжки збігається з профілем шліфувального круга (рисунок 4.10). Протяжку встановлюють в центри ділильного пристрою і підтримують люнетами.

У протяжок із прямобічним профілем після шліфування бічних сторін проводиться прорізання канавок, а у протяжок, що не мають задніх кутів, на бічних сторонах профілю шліфують піднутрення із залишенням стрічки на бічних сторонах.Піднутрення проводиться торцем шліфувального круга або шліфувальним кругом з кутом профілю, меншим, ніж кут профілю западини шліцьових зубів, на величину кута піднутрення.

Шліфування задніх поверхонь довбачів і шеверів

Задні поверхні зубів довбачів і дискових шеверів є евольвентними гвинтовими поверхнями, які обробляють переважно методом обгинання у процесі обкатки.

Найбільш застосовними схемами обробки евольвентних поверхонь довбачів  і шеверів є шліфування плоскою стороною

 

Рисунок 4.10 – Шліфування профілю шліцьових протяжок:

а)методом копіювання; б)бічних сторін; в)піднутрення бічних сторін; г)шліфування евольвентного профілю

дискового круга в процесі переривчастої обкатки з одиничним діленням і шліфування черв'ячними абразивними кругами з безперервною обкаткою і діленням.

Шліфування плоскою стороною дискового круга ведеться без поздовжньої подачі уздовж зуба, тому для схоплювання всієї довжини оброблюваного зуба використовують шліфувальні круги великого діаметра.

 Для того щоб уникнути підрізування зуба довбача в точках, що лежать нижче його ділильного кола, площину шліфувального  круга встановлюють до площини упору копіра під кутом, близьким до кута зачеплення евольвенти.

    При обробці косозубого шевера шліфувальний круг повертають в площині, дотичній до основного циліндра на кут нахилу зубів шевера.



загрузка...