загрузка...
 
4.4 Приєднувальна частина
Повернутись до змісту

4.4 Приєднувальна частина

Зенкери стандартної конструкції діаметром від 10 до 40 мм забезпечуються конічним хвостовиком. Хвостовик з конусом Морзе (рис. 4.2) забезпечує надійне центрування інструменту, що дозволяє зменшити вібрації і поліпшити якість обробленої поверхні.

Зенкери діаметром від 32 мм і вище мають отвір для встановлення на оправці. Оправка також має конічний хвостовик. Розміри приєднувальної поверхні  насадного зенкера (рис. 4.3) визначаються за формулами

,

.

Необхідно враховувати, що через вібрації насадні зенкери, оснащені твердим сплавом, повинні використовуватись з меншими швидкостями різання, ніж ті, у яких робоча і приєднувальна частини складають одне ціле.

У процесі заточування зенкера після кожного зношення зменшується довжина його робочої частини. Для збільшення кількості переточувань рекомендується у зенкерів з хвостовиком на торці висвердлювати отвір, а у насадних - збільшувати довжину передньої частини конічного отвору (до внутрішньої виточки) приблизно на 30-50% у порівнянні з розміром, визначеним за емпіричною формулою. Така конструкція, крім продовження терміну експлуатації,  забезпечує також надійне кріплення зенкера на оправці після неодноразових переточувань.

Складені зенкери виготовляють з конічним хвостовиком (діаметром від 30 до 50 мм) та насадні (від 50 до 100 мм). Діаметр отвору  (рис. 4.4) при встановленні на оправці дорівнює

.

Діаметр внутрішньої виточки у зенкерів, що приєднуються до оправки, на 1 мм більший від діаметра отвору. Розміри канавки під  торцеву шпонку призначаються за відповідним стандартом.



загрузка...