загрузка...
 
Методи страхування кредитного ризику.
Повернутись до змісту

Методи страхування кредитного ризику.

Основними методами захисту від кредитних ризиків є гарантії (уряду чи першокласного банку) і спеціальна система страхування міжнародних кредитів (в основному експорту).

Страхування міжнародних кредитів – це різновид майнового страхування, направленого на зменшення чи зникнення кредитного ризику. Суть такого страхування полягає в тому, що страховик зобов’язується за певну платню відшкодувати втрати (збитки) страхувальника – кредитора експорту і експортерів, пов’язані з комерційними, політичними, форс-мажорними ризиками.

Страхування оформляється договором між страховиком і страхувальником з видачею страхового полісу. Повна сума страхового об’єкту (за ринковою ціною) називається страховою вартістю. Платежі, що вносяться страхувальником у страховий фонд називаються страховою премією. Ставка премії визначається у процентах до страхової суми чи до непогашеної суми кредиту і диференціюється (від 0,25 до 10% річних) в залежності від страхової суми, регіону, де знаходиться імпортер чи позичальник, ступеня ризику, терміну і графіку погашення кредиту, виду товару і послуг. Страхування повертає втрати у вигляді страхового відшкодування.

Держава здійснює страхування міжнародних кредитів за рахунок бюджетних коштів.

З розповсюдженням страхування на всі елементи зовнішньоторгового контракту, опосередкованого кредитом, виникли нові види гарантій:

страхування кредитів на період виробництва експортних товарів;

гарантія експорту на новий ринок – держава бере на себе витрати на дослідженню ринку, рекламу та ін;

страхування фабрикаційного ризику, тобто ризику розірвання контракту покупцем протягом періоду виробництва важкого обладнання;

гарантія повернення наданих коштів, якщо банки відмовились надати кредит під товарні запаси за кордоном;

кредитування іноземного покупця за рахунок Агентства експортних кредитів з використанням угоди «своп» і т.д.



загрузка...