загрузка...
 
2.1.1. Основні відмінності від реальних аналогів
Повернутись до змісту

2.1.1. Основні відмінності від реальних аналогів

Відмінності «віртуального» магазина від його реального аналога по­лягають у наступному. Для відвідування інтернет-магазину покупцю немає необхідності нікуди йти, але при цьому він повинен чекати вико­нання замовлення (іноді більший час, ніж він би витратив, щоб дійти до найближчого звичайного магазина) і відслідковувати виконання свого замовлення. Ця особливість змушує інтернет-магазини прагнути забез­печити доставку товару в найкоротший термін.

Користувачу інтернет не потрібно витрачати практично ніяких зу­силь для того, щоб відвідати мережний магазин. Це, безумовно, є перева­гою. Але не потрібно забувати про те, що настільки ж мало зусиль по­трібно від відвідувача магазина для того, щоб його покинути та піти до конкурента. Тому інтернет-магазин повинен мати зрозумілий з першого погляду інтерфейс і просту, але зручну систему навігації. Крім того, клієнт повинен завжди мати в полі зору посилання на корисну для нього інформа­цію, що стосується його товару, що цікавить, або, принаймні, легко знахо­дити цю інформацію. Крім того, користувач не повинен «втомлятися» від необхідності натискати занадто багато кнопок і посилань. Чим менше рухів необхідно зробити відвідувачеві, щоб купити товар, тим краще.

Інтернет-магазин може надати потенційному покупцеві величезні асортименти товарів, дати найдокладніший опис кожного з них з фото­графіями й навіть відеороліками, але ніколи він не зможе дати клієнтові можливість потримати товар у руках, докладно оглянути з усіх боків, за­дати питання кваліфікованому продавцеві, як говориться, дивлячись йому в очі. У багатьох випадках це відіграє вирішальну роль. За даними чис­ленних опитувань значне число відвідувачів інтернет-магазинів ходять на їхні сайти не для покупок, а тільки, щоб вибрати товар. Остаточне рішення про покупку вони приймають у звичайному магазині, побачив­ши товар своїми очами. Для того, щоб хоча б почасти компенсувати це явище, безперечно негативне для електронної торгівлі, деякі інтернет- магазини надають клієнтам можливість задати питання консультантам по електронній пошті або за допомогою чата, розмістити питання в кон­ференції сайту або в гостьовій книзі. При цьому дуже важлива опера­тивність одержання відповідей. Простота процедури замовлення й відсутність черг в інтернет-магазинах сприяють електронній торгівлі, але необхідність доставки товару покупцеві, особливо в тих випадках, коли вартість замовлення невелика, робить зворотна, стримуюча дія.



загрузка...