загрузка...
 
Глосарій основних понять і термінів зі штрихового кодування
Повернутись до змісту

Глосарій основних понять і термінів зі штрихового кодування

Автоматизована ідентифікація об’єктів – це сукупність методів і засобів розпізнавання автоматизованою системою інформації про об’єкти на основі притаманних ним ідентифікаційних ознак.

Асоціація Товарної Нумерації України “ЄАН-Україна” – це українська національна нумерувальна некомерційна організація системи EANUCC, заснована на добровільних засадах у 1994 році.

Безперервний штриховий код – це штриховий код, в якому немає роздільних проміжків.

Верифікатор – високотехнологічний прилад, призначений для перевірки якості друку та геометричних і оптичних параметрів штрихкодової позначки.

Глобальний номер торгової одиниці (GTIN) – це ідентифікаційний номер будь-якої існуючої стандартної нумерувальної структури (EAN/UCC-8, EAN/UCC-13, EAN/UCC-14 або UCC12), який, будучи представленим в 14-розрядному вигляді, забезпечує однозначну ідентифікацію торгової одиниці будь-де в світі.

Глобальний номер розташування (GLN) – це номер стандартної структури EAN/UCC-13 для ідентифікації підприємств та їх функціональних  або  фізичних  підрозділів.

Двонапрямний штриховий код – це штриховий код, який може зчитуватися і зліва направо, і справа наліво.

Декодер – це електронний пристрій, який розпізнає штрихкодову символіку, зміст інформації, перевіряє правильність її зчитування та передає через інтерфейс на подальшу обробку.

Дискретний штриховий код – це штриховий код, у якому знаки відокремлені роздільними проміжками.

Електронний каталог – це особлива база (депозитарій) даних, за допомогою якої торговельні партнери можуть обмінюватися інформацією в стандартній формі про товари, послуги та організації за допомогою електронних засобів.

Електронний контрольно-касовий апарат (ЕККА) – це електронний апарат для реєстрації касових операцій, збору, зберігання, обліку і видачі фінансової та іншої звітної інформації.

Електронний обмін даними (ЕОД) – це передача структурованих даних у вигляді стандартних повідомлень з однієї комп’ютерної системи до іншої незалежно від програмного забезпечення та обладнання,  яким  користуються  партнери.

Елемент штрихового коду – це окремий штрих чи проміжок у знакові штрихового коду.

Зони стабілізації – це світлі поля, що оточують штриховий код справа та зліва, вони є важливим елементом штрихкодової позначки, необхідним для її зчитування.

Ідентифікатори застосування (ІЗ) – це префікси, які ідентифікують значення і формати даних, що стежать за ними (поля даних), та позначаються на штрихкодовій позначці в дужках.

Ідентифікація – це присвоєння об’єкту унікального найменування, номера, знака, умовного позначення, ознаки або набору ознак тощо, які дозволять однозначно виділити його з-поміж інших  об’єктів.

Ідентифікаційний номер EAN/UCC – це унікальний номер системи EANUCC, який присвоюється кожній торговій одиниці, відмінній від іншої за оформленням та (або) вмістом, і залишається незмінним весь час, поки торгова одиниця перебуває в торговому процесі.

Ідентифікаційні номери EANUCC обмеженої циркуляції – це номери структури EAN/UCC-13 з префіксами EANUCC 02, 20-29, або структури EANUCC-8 з префіксами EANUCC 0 та 2.

Кодування – це формування і присвоєння об’єкту унікального коду.

Контрольний знак (цифра) штрихового коду – це останній знак (цифра), що додається до штрихкодової позначки для здійснення математичної перевірки вірогідності її зчитування.

Національний електронний каталог товарів та послуг – це інформаційний засіб, призначений вдосконалювати ділове спілкування та сприяти розвитку господарських відносин в Україні.

Одиниця постачання (логістична одиниця) – це будь-яка композиція товарних найменувань, утворена з метою транспортування та (або) складського зберігання (наприклад, контейнер, піддон, короб тощо).

Порядковий номер транспортного контейнера (SSCC) – це універсальний засіб для ідентифікації одиниць постачання (логістичних одиниць), він є невід’ємним елементом стандартної транспортної етикетки.

Префікс EANUCC – це складовий елемент цифрового еквівалента штрихового коду (перші дві або три цифри), що вказує на національну нумерувальну організацію.

Принтер – це спеціалізований пристрій, який наносить зображення штрихового коду на проміжний носій (етикетку з клейкою основою).

Радіочастотна ідентифікація – це технологія, яка використовується, передусім, для автоматизованого збору даних, в основі якої лежить безкабельний зв’язок між носієм інформації (радіочастотною міткою) та пристроєм для зчитування цієї інформації.

Система EANUCC – це всесвітня система стандартів і методик, створена для вдосконалення процесів ідентифікації та обліку, ефективної організації інформаційних потоків.

Сканер – це оптичний прилад, призначений для зчитування штрихового коду, з рухомим променем чи електронним скануванням; розрізняють CDD-сканери, контактні сканери (“світлове перо”), лазерні сканери, багатоплощинні сканери, сканеринакопичувачі.

Стандарт EANCOM – це конкретизований стандарт ЕОД на базі синтаксису UN/EPIFACT, розроблений Міжнародною Асоціацією Нумерації (EAN International).

Стандартна транспортна етикетка EANUCC – це добровільний міжнародний стандарт нумерування та маркування штрихкодовою  позначкою  логістичних  одиниць.

Товар – це продукт праці, що виробляється та (або) реалізується суб’єктами підприємницької діяльності безпосередньо чи через гуртову і роздрібну торговельні мережі.

Торгова одиниця – це будь-яка одиниця (виріб або послуга), щодо якої існує потреба отримувати попередньо визначену інформацію і яка може бути оцінена, замовлена або внесена до рахунку-фактури в будь-якому пункті будь-якого ланцюга постачання.

Торгова одиниця змінної кількості (вагова) -– це торгова одиниця, хоча б  одна з характеристик якої змінюється і  роздрібна ціна якої залежить від цього змінного параметру.

Торгова одиниця фіксованої кількості – це торгова одиниця, яка завжди виробляється в однаковому виконанні і складі (тип, розмір, вага, вміст, дизайн тощо).

Штрихові коди – це комбінація послідовно розташованих паралельних штрихів і проміжків визначеного розміру, за допомогою яких кодуються цифрові та інші дані в легкій для зчитування формі.

Штрихове кодування – це подання даних про торгову одиницю (послугу) за допомогою штрихового коду, воно є різновидом технології  автоматизованої  ідентифікації  даних.

Штрихкодова символіка – це своєрідна мова, що передбачає певні правила кодування кожного символу (цифри, букви, знака) та має визначені вимоги до друку, нанесення, зчитування.



загрузка...