загрузка...
 
2.1. Причини переходу підприємства на проектний метод управління
Повернутись до змісту

2.1. Причини переходу підприємства на проектний метод управління

Питання причин переходу підприємства на проектний метод управління можна поставити наступним чином: навіщо переходити?

Відповідь буде наступною. Якщо ваше підприємство розрослось до таких розмірів, що вам вже важко слідкувати за всім, що відбувається у його підрозділахресурси компанії витрачаються, в основному, на утримання її самої, а не на отримання прибуткуви не готові взятися за вигідне замовлення тільки тому, що не в змозі точно визначити його вартість та термін виконання, тощо – це привід, щоб поміняти підхід до стратегії управління – час перейти до проектного методу управління.

На відміну від класичного менеджменту, під чим розуміємо управління організацією, проектний – це управління метою. Усі зусилля та засоби направлені на досягнення поставленої мети. При тому ж до наміченого рубежу йдуть не всліпу, а по чітко визначеному маршруту,крок за кроком. «Прозорість» проектного підходу та його «передбачу% ваність» – найбільші його переваги.

Впроваджуючи проектний метод управління можна виявити:

«зайві» підрозділи, які зайво використовують ваші гроші і нічого не дають у заміну;

тих працівників, чиї функції дублюються або конфліктують;

якусь ваду, «хворобу», а значить вилікувати своє підприємство.

За допомогою такої методики можна чітко визначити, коли (із точністю до години) буде відбуватись будь-який окремий виробничий процес, хто буде приймати участь у роботі, які матеріали і в якій кількості будуть використані, яке устаткування буде задіяне, тощо.загрузка...