загрузка...
 
2.2. Сутність доцільності переходу підприємства на проектний метод управління
Повернутись до змісту

2.2. Сутність доцільності переходу підприємства на проектний метод управління

Доцільність переходу підприємства на проектний метод управління полягає у тому, що управління підприємством через систему управління проектами дозволяє в середньому на 20% скоротити час впровадження проекту в життя. У період зростаючої економічної конкуренції, фактор часу відіграє майже вирішальну роль – і з цим неможливо не погодитись. Особливо це стосується проектів по виводу на ринок нових, унікальних продуктів та послуг. Той, хто раніше запропонує їх споживачу зможе деякий час бути поза конкуренцією, а значить, знімати вершки та спочивати на лаврах.

Економія часу привабливий фактор і для тих підприємств, які використовують для своїх проектів інвестиції та кредити.

Проектний менеджмент сприяє економії засобів та ресурсів підприєм% ства в середньому на 10%15%, а в будівництві – до 60%.

За рахунок чого?

У першу чергу за рахунок того, що у потрібний вам (ретельно розрахований і спланований) час потрібні вам працівники будуть у потрібному місці. При цьому їм (прямо «з колес») нададуть необхідні матеріали, саме ту кількість, яка потрібна для виконання конкретного виробничого завдання.

Немає простою техніки, немає нескінчених простоїв (перерв, кава-брейків, «перекурів»), не потрібно платити за оренду складських приміщень.

Термін виконання робіт суворо обмежений, за виконання плану – премія, за невиконання – штраф.

При проектному підході до управління конкретний проект:

відокремлюється від загального виробничого процесу

ділиться на процеси а ті, у свою чергу, – на набір процедур (у кожної процедури – своє місце та час у загальній ієрархії).

І на відміну від класичного управління, де виконавцям дається загальний кошторис на весь обсяг робіт і терміни (у які вони, як правило, не вкладаються), при проектному підході цей загальний бюджет розбивається на певну значну кількість маленьких бюджетів, що дозволяє ефективніше управляти коштами та ресурсами як самого підприємства, так і залученими. При цьому проектний менеджмент робить фінансові та інформаційні потоки максимально прозорими, жодна копійка не може бути витрачена не за призначенням, як це дуже часто буває. Керівник підприємства може у будь-яку хвилину отримати повну та достовірну інформацію про те, що відбувається з проектом, тобто:

які ресурси задіяні,що вже зроблено,скільки коштів використано.

Недивно, що ті керівники, які першими втілювали систему управління проектами, зіткнулися з активним опором менеджерів середньої ланки. Будь-який недолік, порушення або зловживання менеджера нижчої ланки випливає відразу.

Не менш важливо і те, що проектний підхід до управління дозволяє:

відслідковувати проект крок за кроком;

аналізувати його втілення;

і на випадок будь-яких негативних змін на ринку або в середині компанії – перервати проект із найменшими втратами практично на будь-якій стадії.загрузка...