загрузка...
 
2.3. Необхідність переходу підприємства на проектний метод управління
Повернутись до змісту

2.3. Необхідність переходу підприємства на проектний метод управління

Для обгрунтування необхідності застосовування проектного методу управління необхідно визначти, кому це перш за все необхідно.

Проектний метод управління необхідний у першу чергу підприємствам, діяльність яких направлена на виробництво нових продуктів, на роботу із замовниками.

Якщо ж підприємство працює стабільно в одному раніше обраному напрямку і виробничий процес складається з ряду одноманітних і перевірених операцій, а попит повністю налагоджений, то перехід на нову систему управління доцільний лише у тому випадку, коли підприємство вирішить збільшити виробництво до певного рівня, розширити асортимент продукції, що випускається або вийти на новий ринок. Адже діяльність, направлена на нововведення, завжди має певний бюджет, термін початку та закінчення і, відповідно, є проектом. Так чому ж цим проектом не управляти грамотно?

Управління проектами перспективно застосовувати для підприємств, діяльність яких спрямована на:

виробництво харчових продуктів;

виробництво медикаментів;

будівництво;

телекомунікаційний сервіс;

комп’ютерні технології;

банківська діяльність, тощо.

Застосування управління проектами, безумовно, доцільне у проектах, пов’язаних із космічними, комунікаційними, електронними, паливно-енергетичними і деякими іншими технологіями, що зумовлено притаманною даним областям динамікою. Їх розвитку сприяє ріст розмірів і складності організацій, підприємств, які здійснюють наведені проекти.загрузка...