загрузка...
 
17.3. Бюджет  соціального  проекту
Повернутись до змісту

17.3. Бюджет  соціального  проекту

На відміну від бізнес-проектів, соціальні проекти мають за мету отримання соціального ефеку, і, відповідно, реалізуються, переважним чином, за рахунок коштів грантодавців (донорів), на безповоротній основі.

Внаслідок чого, головним фінансовим документом, що підтверджуватиме витрати по проекту, прийнято вважати бюджет проекту.

Бюджет це дуже важлива частина проекту, яка ретельно вивчається, особливо тоді, коли відомо, що проект буде профінансований.

Зважаючи на те, що різні грантодавці мають різні вимоги до бюджетів, що приймаються до розгляду, краще користуватися консультаціями відповідних працівників грантодавців.

Бюджет є фінансовим планом майбутніх витрат. Перед його укладанням слід переглянути розділи, які стосуються мети (місії) і завдання, методів та заходів. Він повинен бути достатньо детальним для того, щоб передбачити більшість фінансових потреб при здійсненні проекту. Якщо очікується фінансування з інших джерел або передача обладнання та послуг, це також повинно бути включено до бюджету. У бюджеті необхідно зазначити, коли ці додаткові кошти будуть надані. До початку розподілу коштів по статтях бюджету, необхідно ознайомитися з існуючим законодавством та особливостями фінансової звітності, щоб значна частина отриманих коштів не пішла на передбачені податки та виплати.

Середній бюджет містить такі статті:

витрати на оплату праці (зарплату персоналу: штатних працівників по проекту);

податки та видатки на соціальні потреби;

витрати на обладнання (придбання, модернізація, модифікація)матеріальне  забезпечення;

витрати на оплату послуг консультантів, перекладачіввитрати на відрядження;

транспортні витрати;

інші витрати (оренда плата, факс, телефон, електронну пошту, канцтовари, тощо);

примітки, у яких обґрунтовуються ліміти по статтях бюджету.

Бюджет повинен чітко вказати період часу, протягом якого вам потрібні кошти. У ньому необхідно вказувати всі наявні статті витрат: власні ресурси, кошти, надані з інших джерел, кошти, які просите у донора. Найчастіше в бюджеті вказується вартість одиниці продукції, необхідна їх кількість та загальна сума. Укладаючи бюджет, потрібно проконсультуватися попередньо щодо рівня існуючих цін, щоб необхідна сума коштів виглядала реально.

Загальний Бюджет проекту представляє собою компонентний розподіл коштів, включно із залученими для реалізації проекту коштами донора, власними коштами та іншими внесками, які будуть використані для проекту.

Обов'язково вказуються грошові одиниці (грн., євро, дол. США, дол. канадський, тощо).

Загальний Бюджет (дол. США) проекту може виглядати наступним чином (табл. 17.3.1):

Таблиця 17.3.1.

 

Продовження таблиці 17.3.1.

 

Як бачимо, загальна вартість проекту становить 6826,04 $ USD, сума, яка запитується у донора: 3726,04 $ USD.загрузка...