загрузка...
 
А. 4.2.3. Загальна побудова методології бухгалтерського обліку
Повернутись до змісту
Отже, методологія бухгалтерського обліку — це сукупність прийомів, за якими впізнається об'єкт. їхня сутність: документування, інвентаризація, оцінювання, калькулювання, рахунок, двоїсте (подвійне, балансове) узагальнення стану господарських фактів, двоїсте (подвійне) відбиття зміни господарських фактів у системі рахунків і звітність.
Відносно відокремлені прийоми лише у своїй єдності й сукупності забезпечують повне вивчення предмета бухгалтерського обліку, одержання необхідної для управління господарством інформації. Окремий прийом можна розглядати як елемент методу.
Поєднання різних елементів методології бухгалтерського обліку забезпечує суцільне й безперервне вивчення його об'єкта — засоби та господарську діяльність. При цьому досягається основна мета — отримання інформації про стан господарства, результати його роботи та відносини з іншими суб'єктами господарювання, контроль за різними сторонами господарської діяльності й аналізу.
Предметну сутність бухгалтерського обліку, загальне поняття про метод, передумови та принципи побудови, загальну організаційну будову, логічний взаємозв'язок їх, який формує методологію бухгалтерського обліку, унаочнює рис. А.4.1.



загрузка...