загрузка...
 
ВСТУП
Повернутись до змісту
Системи бухгалтерського обліку сягають корінням іще античних часів. На всіх етапах свого розвитку вони забезпечували необхідну суспільно значущу інформацію для контролю за збереженням і ефективним використанням грошових та матеріальних засобів, за ходом господарських процесів та їх результатами.
Наукові основи побудови та ведення бухгалтерського обліку нерозривно зв'язані з винайденням та поширенням так званого подвійного запису. Більшість науковців (економістів і фінансистів) згодна, що з виникненням подвійного запису дані бухгалтерського обліку починали застосовувати також і для управління підприємствами.
Бухгалтерський облік нині є важливою частиною економічної науки, забезпечуючи необхідні для відображення господарської діяльності та контролю за її результатами дані. Він перетворився на міжнародну мову бізнесу і став обов'язковою передумовою успішної діяльності кожного підприємства.
Теорія сучасного бухгалтерського обліку включає цілу низку наукових дисциплін, в яких розглядаються методологічні та організаційні принципи його побудови, специфічні особливості його ведення на різних підприємствах і галузях народного господарства, використання облікової інформації для складання звітності, аналізу, контролю та управління в цілому. Проте засадні положення бухгалтерського обліку в будь-якій галузі господарства є майже однаковими. Вони і становлять основний зміст пропонованого підручника «Теорія бухгалтерського обліку».
Цей підручник написано згідно із затвердженою програмою. У ньому в належній логічній послідовності розглянуто та обґрунтовано категоріальний апарат бухгалтерського обліку, розкрито, що і як саме відображається в системі обліку.
Головну увагу зосереджено на питаннях формування, зберігання та використання облікової інформації, обґрунтування основних методологічних та організаційних принципів ведення облікового процесу, висвітлення його технології та основних напрямів її вдосконалення, керівництві обліком на рівні держави, галузі, підприємства.
Засадні положення облікового процесу базуються на чинних нормативних актах, ілюструються цифровими прикладами, схемами та розрахунками. Наведені в підручнику дані є умовними і служать тільки для ілюстрації порядку відображення відповідних господарських процесів у системі рахунків бухгалтерського обліку.
Теорія бухгалтерського обліку тісно пов'язана з вимогами Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» і є першою зі спеціальних дисциплін цього плану. Вона є базовою для вивчення курсів «Фінансовий облік», «Управлінський облік» та інших спеціальних курсів. Лише глибоке, всебічне й послідовне вивчення теоретичних основ та чинної практики облікового процесу, системи керівництва ним та Його регулювання, відповідних нормативних актів та національних стандартів забезпечує належне його ведення та відповідну практичну корисність.


загрузка...