загрузка...
 
правильності визначення доходів від операцій з основними фондами та нематеріальними активами
Повернутись до змісту
Валові доходи платника податку на прибуток від операцій з основними фондами та нематеріальними активами можуть формуватись за такою структурою:
- сума перевищення виручки від продажу над балансовою вартістю окремих об'єктів основних фондів груп 1, 2 і 3 та нематеріальних активів;
- капітальний дохід за наслідками індексації основних фондів. Платники податку на прибуток всіх форм власності мають право застосовувати щорічну індексацію балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів на коефіцієнт індексації, який визначається за формулою:
Кі = [І(а-1)-10]:100,
де І(а- 1) — індекс інфляції року, за результатами якого провадиться індексація.
Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не провадиться. У разі коли платник податку на прибуток застосував коефіцієнт індексації, такий платник податку зобов'язаний визнати капітальний доход у сумі, що дорівнює різниці між балансовою вартістю відповідної групи основних фондів (нематеріальних активів), визначеною на початок звітного
року із застосуванням коефіцієнта індексації, і балансовою вартістю такої групи основних фондів (нематеріальних активів) до такої індексації.
Зазначений капітальний дохід належить до складу валових доходів платника податку кожного звітного кварталу звітного року в сумі, яка дорівнює одній четвертій відсотка річної норми амортизації відповідної групи основних фондів (нематеріальних активів) від суми капітального доходу такої групи (нематеріального активу).
Ревізор повинен зважати на те, що у разі застосування прискореного методу амортизації коефіцієнт індексації не застосовується;
- компенсація за основні фонди у зв'язку з їх вимушеною заміною, одержана від страхових організацій або винних у заподіяній шкоді юридичних та фізичних осіб. У разі коли страхова організація або інша юридична чи фізична особа, визнана винною у заподіяній шкоді, компенсує платнику податку на прибуток втрати, пов'язані з вимушеною заміною основних фондів, такий платник податку в податковий період, на який припадає така компенсація повинен:
а) збільшити валовий дохід на суму компенсації за основні фонди групи 1;
б) зменшити балансову вартість відповідної групи основних фондів на суму компенсації за основні фонди груп 2 і 3;
- доходи від продажу невиробничих основних фондів. До валових доходів платника податку на прибуток у разі продажу невиробничих фондів включаються доходи, отримані (нараховані) від продажу, а до валових витрат - сума витрат, пов'язаних із придбанням (виготовленням) таких невиробничих фондів (без врахування зносу) та їх поліпшенням.
Усі перераховані доходи відображаються у додатку «В» до Декларації про прибуток підприємства та у рядку 3 самої Декларації.
Інформація щодо доходів від продажу основних фондів та нематеріальних активів формується лише у системі податкового обліку та не збігається з даними бухгалтерського, тому ревізор повинен уважно її порівняти та виявити розбіжності.



загрузка...