загрузка...
 
Згідно з підходом американського соціолога Джеймса Томпсона, мож­на виділити:
Повернутись до змісту

Згідно з підходом американського соціолога Джеймса Томпсона, мож­на виділити:

 

Багатоланкові технології (наприклад, складання автомобіля).

Посередницькі технології (наприклад, банківська справа) – це посередницька технологія, яка пов'язує вкладників і тих, хто бере позики в банку.

Інтенсивні технології характеризуються застосуванням спеціаль­них прийомів, навичок або послуг (наприклад, монтаж кінофільму).

 

В Україні виділяють індивідуальні, дрібносерійні, серійні, великосерійні, масові та масовопоточні технології.

Люди – найважливіший ситуаційний фактор організації. Його роль виз­начається здібностями, обдарованістю, потребами, знаннями, поведінкою, ставленням до праці, позицією, розумінням цінностей, оточенням, наявністю якостей лідера.

Внутрішні змінні, взаємопов'язані між собою, утворюють системну модель (мал.. 4.4.)

Мал. 4.4 -  Системна модель внутрішніх змінних

Внутрішнє середовище організації представлено функціональними сферами, які є загальними для всіх типів організації.

Кадрова функція – це забезпечення виробничої та інших сфер людсь­кими ресурсами (найом, підготовка та перепідготовка). Виконання всіх уп­равлінських дій, що пов'язані з соціальною сферою: оплата, добробут і умови найму.

Фінанси та бухгалтерський облік – це грошові аспекти бізнесу, в т. ч. управління засобами (витрати, зміна грошової маси). Бухгалтерський облік – збір, обробка та аналіз фінансових даних.

Забезпечення ресурсами – здійснення та удосконалення системи ма­теріально-технічного забезпечення організації матеріалами, напівфабри­катами, машинами та енергетичними ресурсами.

Виробнича функція – забезпечення функціонування виробничого про­цесу в залежності від мети виробничої функції. Прийняття рішень у сфері технологій, організації, календарного планування, виробництва, а також контролю якості (всі ці численні завдання входять в оперативно-виробниче управління).

Функція розвитку продукту та процесу виробництва – це організація проведення досліджень і розвитку процесів, розробка високих технологій, комп'ютеризація (удосконалення організації процесів). Вивчення довго­термінової динаміки розвитку продукту, як основного фактора конкуренції на ринку, здійснення інноваційної політики фірми.

Функція розвитку матеріально-технічного забезпечення виробництва – це розвиток інструментального господарства, ремонтних служб та служб технічного оснащення з метою забезпечення раціональних термінів фізич­ного та морального зносу технічних систем.

Маркетинг – це особливий вид діяльності з прогнозування, здійснен­ня, виявлення та задоволення бажань споживача. Виконання цих функцій для однієї організації називають мікромаркетингом, у цілому для сус­пільства – макромаркетингом. При вивченні поведінки покупців варто враховувати їх соціальні, психологічні, культурні, освітянські, вікові та інші фактори. Вони визначають необхідність створення продукту, про­блему пошуку інформації про нього, оцінку альтернатив, приймають рі­шення про покупку продукту та оцінюють його якість при експлуатації.

 



загрузка...