загрузка...
 
Італія; Культурологія - Гриценко Т.Б.
Повернутись до змісту

Італія

Музичне мистецтво. Опера в XIX ст.

В Італії на початку XIX ст. найвидатнішим оперним композитором був Джоаккіно Россіні. Кращими його творами є опери „Севільський цирульник” і „Вільгельм Телль”.

Опера „Севільський цирульник”, так само як і опера Моцарта „Весілля Фігаро”, написана на сюжет Бомарше. В яскравих музичних образах в опері показано веселого, спритного, вдалого цирульника Фігаро. Опера „Вільгельм Телль” написана на сюжет легенди епохи боротьби швейцарського народу за свою свободу. У ній багато жвавих народних сцен, картин природи, побуту, характерна народна мелодика.

У другій половині XIX ст. провідну роль в оперному мистецтві Італії відіграє італійський композитор Джузеппе Верді, один із найулюбленіших і найпопулярніших оперних композиторів. Його музика мелодійна, доступна, щира. Сюжети Верді, як правило, брав з життя. Найпопулярнішими його операми є „Травіата”, „Ріголетто” та „Аїда”.

По шляху Россіні й Верді пішли й інші представники оперного мистецтва Італії XIX-початку XX ст. Це, в першу чергу, композитори Пуччіні, (опери „Мадам Батерфляй” („Чіо-Чіо-сан”), „Богема”, „Флорія Тоска”, і Леонковалло (опера „Паяци”)).

У першій половині XIX ст. велику славу здобув італійський скрипаль-віртуоз і композитор Ніколо Паганіні. Його виконавська майстерність і творчість справили великий вплив на наступний розвиток інструментальної музики.
загрузка...