загрузка...
 
Засоби презентації інноваційного проекту
Повернутись до змісту

Засоби презентації інноваційного проекту

Серед усіх заходів, метою яких є залучення інвестицій в інноваційні компанії, найбільш ефективними є саме наочні презентації проектів для потенційних інвесторів.

Порядок проведення презентаційної сесії. Під час презентаційної сесії автор чи один з іниціаторів проекту представляє проект, супроводжуючи показ слайдів презентації на настінному екрані зі своїми коментарями. Презентація готується у форматі програми Microsoft PowerPoint, яка де-факто стала стандартом для підготовки подібних документів.

Час, що відводиться для презентації однієї компанії, становить, як правило, 15 хвилин. Із цього часу безпосередньо на саму презентацію учаснику відводиться не більше 10 хвилин, а час, що залишився, використовують для відповіді на запитання з боку зацікавлених проектом інвесторів.

Кількість інноваційних компаній в одному блоці презентаційної сесії, як правило, становить не більше 6–9.

Структура і зміст презентації.

I слайд. Назва проекту. Назва проекту, назва компанії, П.І.П/б доповідача, контактні дані, логотип компанії.

II слайд. Проблема. Стисле викладення проблеми, яка буде вирішена з виведення на ринок нового продукту/технології/послуги.

III слайд. Рішення. Вирішення проблеми, запропоноване автором. Представлення інформації про продукт, який компанія планує виробляти і реалізовувати. Для наочності використовуйте фотографії продукції і/чи схеми, що пояснюють ключові інноваційні моменти вашої технології.

IV слайд. Стадія проекту. Досягнення і показники компанії, наприклад: обсяги продажу, прибуток компанії за попередні періоди; опис уже зробленого за проектом, наприклад: інформація про наявні патенти, отримані результати чи досягнення.

V слайд. Обсяги і темпи розвитку ринку. Ці критерії є одними з найважливіших, на основі аналізу яких інвестори будуть приймати рішення щодо інвестування у проект. На цьому слайді краще за все розмістити діаграми, що проілюструють обсяги і динаміку ринку, в тому числі й прогнозні показники щодо його розвитку на найближчі 3–5 років.

VI слайд. Клієнти і партнери. Опис наявних клієнтів і партнерів компанії. Якщо на даний момент у компанії немає клієнтів, дайте інформацію про потенційних покупців, зазначивши, на якій стадії знаходяться переговори.

VII слайд. Обсяги продажу. Опис передбачуваних обсягів продажу і прибутку компанії з продукту/послуги на найближчі 5 років. Цю інформацію краще всього надати у форматі графіків. Також можна навести схему організації продажів: створення власної збутової мережі, пошук дилерів і партнерів, створення франчайзингової мережі партнерів, оптові чи роздрібні продажі тощо.

VIII слайд. Конкурентні переваги та конкуренти. Інформація про характеристики продукту компанії і наявних на ринку конкуруючих продуктів краще за все подати у табличній формі, що полегшить порівняння характеристик між собою. У цій самій таблиці необхідно подавати інформацію щодо цін на продукцію підприємства і продукцію конкурентів. Якщо є можливість, можна навести порівняння собівартості виробництва вашої продукції і продукції конкурентів у абсолютних (гривні, долари США чи євро) чи відносних (відсотки) цифрах.

IX слайд. Команда проекту. Інформація щодо основної команди проекту, керівників компанії. Подання короткої інформації про освіту членів команди, досвід роботи і досягнення.

X слайд. Пропозиція для інвестора. Наведення інформації про те, скільки інвестицій необхідно для реалізації проекту і про основні напрямки їх використання. Для наочності краще за все це зробити у формі колової діаграми, зазначивши, скільки відсотків від загальної кількості інвестицій піде, наприклад, на НДДКР, у фонд оплати праці, на закупівлю сировини і матеріалів, обладнання тощо.

XI слайд. Дякую за увагу! Заключний слайд. Дійшовши до цього слайда, не забудьте подякувати за увагу і повідомити, що вашу презентацію завершено.

Ураховуючи, що, можливо, цей слайд буде на екрані під час відповіді на запитання, на ньому краще за все повторно розмістити прізвище та ім’я доповідача і контактну інформацію.

Резерв слайдів, що залишився (4 слайди), за необхідності можна використати для розширеного відображення необхідної додаткової інформації будь-якого з основних слайдів.

Дизайн і оформлення. Для оформлення презентації використовуйте максимум лише 3 кольори, більша гама сприймається оком людини дуже важко і впливає на якість засвоєння матеріалів презентації. Використовуйте максимум лише 2 шрифти. Не використовуйте шрифти, що важко читаються: шрифти з будь-якими завитками чи шрифти із засічками. Не використовуйте шрифт із розміром кегля менше ніж 12.

При виборі кольору шрифтів зівставте їх з кольором фону сторінки з метою забезпечення достатньої контрастності під час читання. Не використовуйте картинки лише для прикрашання. Будь-який матеріал, включений у презентацію, у тому числі і графічний, повинен нести смислове навантаження.



загрузка...