загрузка...
 
3.4 Галузі застосування і робочі рідини гідропривода
Повернутись до змісту

3.4 Галузі застосування і робочі рідини гідропривода

Гідравлічні приводи знайшли широке застосування для здійснення руху робочих органів різних машин. У машинобудуванні гідравлічні приводи застосовують в системах автоматичного керування металорізальних верстатів і автоматичних ліній, роботів-маніпуляторів, пресів, технологічних машин в металургійній, харчовій, хімічній, легкій та інших галузях промисловості. Крім того, об’ємний гідропривод використовують в сільськогосподарських, будівельних, транспортних машинах, вугільних комбайнах, свердловинних установках, літаках, військовій техніці тощо.

Широке використання гідропривода зумовлене його суттєвими перевагами, до яких можна віднести безступеневе регулювання швидкості обертання або переміщення робочого органу машини, можливість дистанційного керування, реверс виконавчого органу, надійність роботи та ін.

До основних недоліків об’ємного гідропривода слід віднести витоки та нагрівання рідини, необхідність використання спеціальних пристроїв для підтримування постійної температури робочого середовища, більш низький к.к.д., ніж у механічних передачах.

Робоча рідина в гідроприводі є одночасно носієм енергії і змащенням. При цьому вона піддається дії високих тисків, швидкостей і температур. Крім того, рідина повинна бути нейтральною до матеріалів, пожежобезпечною і нетоксичною. Значною мірою ці вимоги задовольняють мінеральні масла і синтетичні рідини на кремнійорганічній основі. На сьогодні як робочі рідини об’ємних гідроприводів, що використовуються в загальному машинобудуванні, застосовуються мінеральні масла: індустріальні (І-20, І-30, І-50), турбінні, веретенні та ін.

Тип робочої рідини, що застосовується в гідроприводі, визначається умовами його експлуатації.



загрузка...