загрузка...
 
3.5 Загальна характеристика насосів об’ємного гідроприводу та їх класифікація
Повернутись до змісту

3.5 Загальна характеристика насосів об’ємного гідроприводу та їх класифікація

Насос – це гідравлічна машина, в якій відбувається перетворення механічної енергії привода в гідравлічну енергію перекачуваної рідини.

Насоси розділяють на два основні класи: динамічні і об’ємні (рис. 3.3).

Рисунок 3.3 – Класифікація насосів

До динамічних насосів відносять відцентрові, осьові, вихрові та ін. Робочим органом цих насосів, як правило, є робоче колесо, що обертається (рис. 3.4).

Рисунок 3.4 – Схема відцентрового насоса:

1 – підвід; 2 – робоче колесо; 3 – відвід; 4 – дифузор

Енергія від робочого колеса передається рідині шляхом динамічної взаємодії лопатей колеса з рідиною, що їх обтікає.

В об’ємних насосах робочий процес базується на поперемінному заповненні робочої камери рідиною і витискуванні її за допомогою витискувача. Витискувачами можуть бути поршні, плунжери, шестерні, гвинти, пластини тощо.

Зупинимося більш детально на характеристиці об’ємних насосів, які застосовуються в об’ємному гідроприводі. За характером процесу витискування рідини об’ємні насоси розділяють на поршневі і роторні.

У поршневому насосі рідина витискається з нерухомих камер у результаті зворотно-поступального руху поршня.

У роторному насосі рідина витискається з робочих камер, що переміщаються, у результаті обертального або зворотно-поступального руху витискувачів (поршнів, гвинтів, пластин).

До загальних властивостей об’ємних насосів, що відрізняють їх від динамічних (лопатевих), відносять циклічність робочого процесу, самовсмоктування, малу залежність подачі насоса від створюваного ним тиску.



загрузка...