загрузка...
 
3.3.6 Дії взводу управління під час наступу в степу (пустелі)
Повернутись до змісту

3.3.6 Дії взводу управління під час наступу в степу (пустелі)

Під час наступу в степу (пустелі) командир взводу управління повинен передбачити: необхідні заходи для маскування КСП та машин від повітряної і наземної розвідки; захист стрілецької зброї, приладів, двигунів і ходової частини КМ та автомобіля від піску та пилу; створення запасу води, палива і посилення безпосередньої охорони. Крім того, він повинен враховувати: можливість руху поза дорогами; складність орієнтування, вибір контурних точок при прив’язці за допомогою карти, а також різкі коливання температури упродовж доби.

Уранці та ввечері доцільно використовувати всі прилади спостереження з обов’язковим застосуванням світлофільтрів. Удень при температурі повітря вище +30оС використання стереоскопічних далекомірів недоцільне.

Артилерійська розвідка під час наступу в степу (пустелі) ведеться на широкому фронті та на велику глибину. Тому смуга розвідки батареї буде більш широкою.

Основні зусилля розвідки зосереджуються вздовж доріг та у напрямку населених пунктів. У ході наступу особлива увага приділяється веденню розвідки на флангах наступаючих загальновійськових підрозділів.

Топогеодезичну прив’язку командир взводу здійснює за картою (аерознімком), використовуючи навігаційну апаратуру машини, орієнтирні напрямки визначаються гіроскопічним, астрономічним способами та передачею одночасним відмічанням за небесним світилом.

На місцевості, що не має контурних точок, в умовах прямої видимості КСП–ВП, при прив’язці може використовуватися умовна система координат.

Прив’язка в умовній системі координат полягає в такому: після розгортання КСП батареї командир взводу управління окомірно визначає координати КСП; після визначення дирекційного кута, дальності до основної гармати батареї полярні координати перераховує у прямокутні і доповідає командирові батареї координати ВП.

Таким чином, можливо здійснити прив’язку й інших точок (БСП, ПСП, КСП та ВП сусідніх батарей).

Координати розвіданих цілей також будуть визначені в умовній системі координат.

Якщо немає взаємної видимості між точками, що прив’язують, застосовуються ходи.

Під час інженерного обладнання місць КСП (СП) крутості окопів та укрить по можливості укріплюють мішками з піском, хмизом та іншими місцевими матеріалами.

Для виключення можливості передчасного виходу зі строю машин на двигунах машин частіше замінюються повітроочисні фільтри, ретельно оглядаються і перевіряються всі точки змащення частин, що труться.

Для збільшення прохідності автомобілів через піскові райони необхідно зменшити до мінімуму тиск повітря в шинах, що збільшує дотик і зчеплення покришок із ґрунтом.

На машині повинні бути приготовлені тонкі колоди, дошки або пожежні мати, які підкладаються під колеса у разі буксування машини в піску. Командир взводу повинен контролювати витрату води особовим складом. Для виключення перегріву приладів, теплових ударів особового складу КСП необхідно прагнути обладнати закритого типу, хоча б з легким покриттям.



загрузка...