загрузка...
 
4.4 Гідроприводи рухомих ділильних столів агрегатних верстатів
Повернутись до змісту

4.4 Гідроприводи рухомих ділильних столів агрегатних верстатів

Гідравлічна схема привода двопозиційного рухомого ділильного стола агрегатного верстата показана на рис. 4.4.1. Заготовка, яка встановлена в пристрої на столі, обробляється за два послідовних переходи. Гідропривід стола призначений для його переміщення з однієї позиції в іншу, притиску стола до напрямних для підвищення жорсткості при обробці й затиску заготівки в пристрої, установленому на столі.

Керування роботою гідроциліндра 1 стола, порожнини якого з’єднані за диференціальною схемою, виконується гідро-панеллю 2 типу 5У4324 із дроселем 3. Настроюванням дроселя 3 здійснюється регулювання швидкості переміщення стола в обидва боки. Для гальмування стола, перед підходом до робочих положень, передбачені шляхові дроселі 4 і 5. Притиск стола до напрямних у робочих положеннях виконується гідроциліндрами з Г-подібними штоками, які керуються реверсивним золотником 5У4322 (на схемі не показані). Затиск заготівок у пристрої, що установлений на рухомому столі, виконується чотирма гідроциліндрами 6, які керуються реверсивним золотником 7 5У4322. Масло до гідроциліндрів 6 підводиться за допомогою гнучких шлангів.

 

Рисунок 4.4.1 - Гідросхема привода двопозиційного рухомого ділильного стола

Гідросистема рухомого ділильного стола живиться маслом від здвоєного пластинчастого насоса, який керується роздільною гідропанеллю ПГ53-14. Насос низького тиску використовується для швидкого переміщення стола. Тиск масла, що здійснює притискання стола до упорів, підтискання стола до напрямної й затиск заготівки в пристрої, що установлений на столі, підтримується насосом високого тиску. Насос низького тиску при цьому розвантажується на бак.

Особливістю гідроприводу багатопозиційних рухомих столів непереналагоджуваних агрегатних верстатів є їх зупинка у проміжних положеннях шляхом притиску до висувних упорів-фіксаторів 1 (рис. 4.4.2).

 

Рисунок 4.4.2 - Схема фіксації багатопозиційного рухомого ділильного стола

Після закінчення обробки заготівки на одній із позицій і надходження силової головки у вихідне положення кінцевий вимикач головки включає електромагніт реверсивного золотника, і стіл швидко переміщається в напрямку стрілки А. При надходженні до наступного положення індексації скіс упору 3 піднімає фіксатор 1, який своїм стрижнем натискає на кінцевий вимикач 4 (без видачі останнім команди). При подальшому переміщенні стола 2 упор 3 звільняє фіксатор 1, який під дією пружини швидко переміщається вниз, унаслідок чого звільняється кінцевий вимикач 4, який дає команду на включення електромагніта реверсивного золотника стола. Стіл, рухаючись у напрямку, показаному стрілкою Б, притискається торцем фіксатора до упору 3, після чого тиск у циліндрі 5 підвищується, і спрацьовує реле тиску, яке включає швидке підведення силової головки. Оскільки команда на реверсування стола для притиску його до фіксатора подається безпосередньо після підйому фіксатора, і стіл за цей час не встигає набрати швидкість, переміщаючись не більше ніж на 1 - 2 мм, то додаткових гальмівних пристроїв для забезпечення його зупинки на фіксаторі без удару не потрібно.

Для зупинки рухомих ділильних столів переналагоджуваних агрегатних верстатів і автоматичних ліній у декількох регульованих проміжних положеннях використовуються гідрощупи (рис. 4.4.3), які установлюються на нерухомій напрямній плиті або станині верстата. До рухомої платформи стола, яка переміщається гільзою гідроциліндра 28, прикріплений барабан 25 з упорами 30, які можуть переміщатися по гранях барабана. Гідравлічний щуп складається із двох вузлів: слідкуючого 21 і гальмівного 31 золотників. Переміщення й зупинка стола в заданому упором 30 положенні відбувається після включення електромагніта 14 спеціального трипозиційного золотника 3. При цьому важіль 32 не торкається упору 30. Гальмівний золотник 31 і слідкуючий золотник 21 займають крайні праві (за схемою) положення, при яких слідкуючий золотник упирається в проставку 33 і не має контакту з торцем гальмівного золотника. Масло від насоса проходить фільтром і далі через дросель швидких ходів 8 і проточки 9 і 11 золотника 3 спрямовується повз проточку 16 золотника 20 по трубопроводу 15 у порожнину 26 гідроциліндра. Гільза циліндра переміщає стіл вправо (за схемою). Масло з порожнини 27 гідроциліндра вільно зливається в бак через відкриті крайки шляхового дроселя 29, трубопровід 34, відкриті крайки гальмового золотника 31, проточку 22 золотника 20, зворотний клапан 17 і проточки 12 і 13 золотника 3.

При натисканні упору 30 на важіль 32 останній переміщає гальмівний золотник 31, який своїми конусними краями перекриває злив масла, що витісняється з гідроциліндра, у результаті чого швидкість переміщення стола знижується до ? = 0,5 - 1,0 м/хв, після чого вилка 23 гальмівного золотника, яка проходить через прорізи проставки 33, діє на слідкуючий золотник 21, який по досягненні середнього (нейтрального) положення своїми краями замикає порожнини гідроциліндра 28, і стіл зупиняється у заданому положенні. При цьому масло через відкриту золотником 21 проточку 18 надходить до реле


 

Рисунок 4.4.3 - Привід багатопозиційного рухомого ділильного стола переналагоджуваного агрегатного верстата із застосуванням гідрощупа: а - гідрокінематична схема; б - конструкція гідрощупа


тиску 19, включення якого подає команду на притиск платформи стола й вимикання електромагніта 14. Золотник 3 займає середнє положення, показане на схемі; при цьому передбачене дренажування проточки 9 проточками 7 і 10 для того, щоб не допустити надходження перетікань масла до слідкуючого золотника і гідроциліндра 28.

Після закінчення обробки заготівки в заданому положенні включенням електромагніта 1 золотник 3 переміщається в крайнє праве положення, при якому обидві порожнини гідроциліндра 25 через трубопроводи 2 і 4 і через проточки 5 і 6 з'єднуються із проточкою 9, після чого стіл відводиться у вихідне або наступне задане проміжне положення, швидкість підведення до якого обмежується шляховим дроселем 29. По досягненні одного із цих положень електромагніт 1 вимикається. Спеціальним пристроєм (який на схемі не показаний) барабан 25 повертається на такий кут, при якому в робоче положення встановлюється наступний упор, наприклад 24, і цикл роботи повторюється. У конструкції гідрощупа (рис. 3.4.3 б) передбачено демпфірувальний пристрій 35, який при установці на торці його поршня 36 тарілчастих клапанів із пружинами, заміні пробки 37 діафрагмою й з'єднанні проточки 38 з невеликим підпірним тиском забезпечує зупинку стола в заданому положенні без входу в коливальний процес. Останнє може мати місце при деяких умовах роботи й параметрах системи.



загрузка...