загрузка...
 
4.1.1 Елементи типу оболонка
Повернутись до змісту

4.1.1 Елементи типу оболонка

Оболонка - це параметричні елементи, використовувані для моделювання деталей, які створюються шляхом лиття або штампування. Використання інструмента ОБОЛОЧКА дозволяє одержати порожні деталі способом видалення внутрішньої частини, утворюючи в них виїмку. Елементи оболонок використовуються в порожніх деталях для різноманітних промислових цілей. Наприклад, з оболонок створюють форми, виливки, контейнери, пляшки і каністри. Бажано створювати стінки однакової товщини, тому що це допомагає запобігти перекручуванням при виготовленні і при охолодженні виливка. Однак оболонки можуть мати різну товщину для окремих поверхонь.

В Inventor є можливість створювати твердотільні моделі із призначеною товщиною - користувач задає товщину тіла оболонки і зазначає напрямок її створення стосовно поточної поверхні деталі. Якщо жодна поверхня не зазначена, то методом створення оболонки створюється пустотіла деталь. Якщо при одержанні оболонки вибирається одна або більше граней деталі для їх видалення, залишаючи СУЩЕСТВУЮЩИЕ ГРАНИ для формування стінки оболонки, то створюється порожня деталь. Між деталлю і оболонкою існує розмірна залежність, тому при зміні розмірів оболонки автоматично змінюються і елементи деталі, і навпаки.

Оскільки при створенні оболонок матеріал із внутрішньої частини деталей віддаляється, КОНСТРУКТИВНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ, додані до деталі після створення оболонки, не можуть впливати на оболонку. Наприклад, якщо був створений профіль і видавлений елемент на тілі оболонки, то на видавленому елементі не будуть створені оболонки. Тому створення оболонки повинне бути завершальною операцією при створенні деталі.

Для того щоб забезпечити включення всіх необхідних конструктивних елементів в оболонку, слід застосовувати один із методів:

всі КОНСТРУКТИВНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ деталі повинні бути створені до того, як буде створюватися оболонка;

використовувати браузер для зміни порядку конструктивних елементів. Можна перемістити всі елементи над іконкою ОБОЛОЧКА у дереві ієрархій.

Створення внутрішньої поверхні зі зсувом (товщиною стінки), величина якого задається в діалоговому вікні ОБОЛОЧКА, що відкривається після клацання на кнопці , розміщеної на панелі інструментів КОНСТРУКТИВНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ. У цьому діалоговому вікні можна задати такі опції:

 

УДАЛИТЬ ГРАНИ – кнопка, клацання по якій, дозволяє зазначити грані для виключення з елементів оболонки.  Грані, що залишилися, формують стінки оболонки заданої товщини. Для вибору граней слід натиснути кнопку і у графічній зоні зазначити грані деталі, що видаляються. Із граней, що залишилися, створюються стінки оболонки заданої товщини. Якщо жодна грань деталі не виключена, то оболонка повністю повторює форму деталі. Зміна у виборі граней уводиться при натиснутій клавіші CTRL

ТОЛЩИНА – список у якому задається значення товщини, встановлюваної за замовчуванням для всіх стінок оболонки. Стінки оболонки формуються на гранях деталі, не обраних для виключення. Для доступу до раніше використаних значень можна розкрити список, клацнувши правою кнопкою мишки або натиснувши на стрілку;

НАПРАВЛЕНИЕ – зона, у якій визначається напрямок створення стінки із заданою товщиною:

ВСЕРЕДИНУ – перемикач, що забезпечує зсув стінок усередину деталі, використовуючи грані деталі як зовнішні стінки оболонки. Зовнішні грані вихідної деталі залишаються зовні;

НА ВНЕШНЮЮ СТОРОНУ – перемикач, що забезпечує зсув стінок у зовнішню сторону, використовуючи грані деталі як внутрішні стінки оболонки. Зовнішні грані вихідної деталі залишаються усередині

ВДВОЕМ — перемикач, встановлення якого забезпечує однаковий зсув стінок як усередину деталі, так і в зовнішню сторону, використовуючи грані деталі як середину стінки оболонки. На гранях вихідної деталі стінки будуються усередині і зовні у половину товщини з кожної сторони

ДОПОЛНИТЕЛЬНО – кнопка, клацання по якій, відкриває додаткову зону, у якій користувач за допомогою опцій, що містяться в ній, має можливість перевизначити товщину зазначеної стінки або для окремих стінок оболонки задати різну товщину, відмінну від заданої за замовчуванням. Для цього необхідно клацнути в рядку з ім'ям стінки, потім зазначити стінку;

ВЫБОР - кількість граней у наборі, для яких задається нова товщина;

ТОЛЩИНА - нова товщина для набору граней. Товщина граней, включених у набір, відновлюється в значення за замовчуванням шляхом видалення рядка зі списку ГРАНИ С ДРУГОЙ ШИРИНОЙ натисканням клавіші УДАЛИТЬ.

Елементи оболонки можуть легко редагуватися, шляхом зміни параметрів, які ними керують. Для побудови порожньої тонкостінної оболонки шляхом видалення внутрішньої частини наявної деталі використовується піктограма  команди ОБОЛОЧКА, розміщена на панелі інструментів КОНСТРУКТИВНЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ:

Створити конструктивний елемент, окрему деталь або деталь у виробі.

Викликати команду ОБОЛОЧКА.

Натиснути кнопку УДАЛИТЬ ГРАНИ і зазначити в моделі грані, що виключають із оболонки. Якщо перед викликом команди була вигляділена яка-небудь грань, вона автоматично потрапляє в набір для виключення.

Натиснути кнопку задання напрямку відліку товщини стінок (зсуву) щодо граней оболонки (усередині, ззовні або разом).

Ввести значення товщини за замовчуванням для граней оболонки.

Для задання товщини окремих граней оболонки натиснути кнопку ДОПОЛНИТЕЛЬНО.

Клацнути на рядку ДОБАВИТЬ у списку і зазначити одну або кілька граней.

У графі ТОЛЩИНА ввести значення товщини для набору граней. Якщо необхідно, продовжити задання товщини для інших граней.

Натиснути OK.



загрузка...